کتاب خلاقیت در بازیگری

Creativity in acting
گفت و گو با مهدی ارجمند (آموزش کاربردی بازیگری)
کد کتاب : 55275
شابک : 978-9647002561
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

معرفی کتاب خلاقیت در بازیگری اثر مهدی ارجمند

کتاب خلاقیت در بازیگری گفت‌وگویی با استاد مهدی ارجمند دربارۀ مفهوم خلاقیت در بازیگری است. شما در این کتاب بهطور کاملا کاربردی شیوه‌های بازیگری را خواهید موخت.
گفتگوی این کتاب نگاهی تحلیلی به موضوع خلاقیت در بازیگری دارد و در آن مباحث مرتبط با بازیگری چون طراحی قبل از اجرا، بداهه‌کاری، پالس یا تکانه، ایجاد نوسان، چشم سوم و... مورد مطالعه قرارگرفته است. همچنین در این راستا آموزه‌ها و اندیشه‌های بازیگران نام‌دار جهان نیز مورد بررسی قرار گرفته است. شایان ذکر است کتاب با تصاویری از بازی و سخنان قصار بازیگران نامی ایران و جهان مستند شده است.
هنوز رازهای زیادی دربارهٔ هنر بازیگری وجود دارد که ذهن مشتاقان این رشته را به خود مشغول داشته، از راز «الهام» گرفته تا مسئلهٔ «شخصیت‌پردازی و خود پنهان بازیگر»، از «کارکرد حافظه» گرفته تا «بداهه‌سازی» و «ریشه‌های خلاقیت در نقش‌آفرینی».
این گفت‌وگو به قصد کنکاش و بررسی مفهوم خلاقیت در بازیگری با استاد مهدی ارجمند صورت گرفت، اما در نهایت به یک جزوهٔ آموزشی ویژه برای علاقه‌مندان این رشته تبدیل شد. معمولا هنگام صحبت از کار نوابغ بازیگری جهان، غالب نظرات، حالتی تحسین‌آمیز و آکنده از شیفتگی دارند، اما در کتاب خلاقیت در بازیگری، نگاه، کاملا تحلیلی است و با مباحثی روبرو می‌شوید که شاید قبلا در هیچ کتاب بازیگری با آن برخورد نکرده‌اید.
همان‌گونه که شیوهٔ بازیگران نام‌دار جهان مورد بررسی قرار می‌گیرد، آموزه‌ها و اندیشه‌های استادان این رشته نظیر استانیسلافسکی، لی استراسبرگ، استلا آدلر و سنفرد مایزنر نیز مرور و تحلیل می‌شوند. در حقیقت، خواندن این گفت‌وگو هم برای دانشجویان و علاقه‌مندان رشتهٔ بازیگری مفید است و هم برای آن دسته از بازیگران حرفه‌ای که حقیقتا کارشان را جدی می‌گیرند.

کتاب خلاقیت در بازیگری

مهدی ارجمند
مهدی ارجمند متولد سال 1343، مدرس بازیگری سینما و مترجم و مولف کتاب‌های آموزشی در این حوزه است.«الگوهای روایت در سینمای ایران»، «تصویر ذهنی و جهان سینماتوگراف»، «خلاقیت در بازیگری: گفت‌وگوی ابراهیم شهلایی با مهدی ارجمند»، «سلوک روحی بازیگر»، «تبدیل و تحول متن مذهبی به متن دراماتیک» و «درس‌های بازیگری: بازی برای دوربین» نام تعدادی از کتاب‌های تالیفی مهدی ارجمند است.