کتاب نشخوار ذهنی

Chatter
(چه زمانی صدای درونی تبدیل به نشخوار ذهنی می شود و چگونه می توان آن را کنترل کرد؟)
کد کتاب : 58786
مترجم :
شابک : 978-6229830093
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 184
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب نشخوار ذهنی اثر اتان کراس

بهترین کتاب روانشناسی سال از نگاه واشنگتن پست، خبرگزاری‌های bbc، cnn، یو اس ای تودی، ناشران هفتگی و بسیاری از مراجع معتبر دیگر!
اتان کراس (Ethan Kross) در جدیدترین اثر خود که در سال 2021 منتشر نموده است به مبحث گفتگو با خود، یکی از پربحث‌ترین و جنجالی‌ترین موضوعات علم روز روانشناسی پرداخته است. کتاب نشخوار ذهنی (Chatter: The Voice in Our Head, Why It Matters, and How to Harness It) که اندکی پس از انتشار به زبان فارسی برگردانده شد، در دسته کتاب‌های خودیاری به حساب می‌آید.
اگر شما به یک غریبه بگویید که با خودتان صحبت می‌کنید، به احتمال زیاد مورد تمسخر قرار می‌گیرید یا در بهترین حالت به شما توصیه می‌کنند که به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید. اما این در صورتی است که در ذهن همه ما سر و صداهایی وجود دارد. هنگامی که ما فکر می‌کنیم، در حقیقت داریم با خودمان صحبت می‌کنیم. شاید این نکته را فلاسفه قرن‌ها پیش از میلاد مسیح در یونان به خوبی دریافته بودند و از همین جهت بود که می‌گفتند زبان و تفکر دو روی یک سکه هستند!
ایتان کراس در این اثر معتقد است هنگامی که ما با خود صحبت می‌کنیم، دو نیروی بالقوه وجود دارد: یکی مربی درونی و دیگری منتقد درونی. مادامی که ذهن آدمی در حال اندیشه است، در حال صحبت کردن با خود نیز هست. در این صحبت‌ها هنگامی که ما با مشکلی بیرونی مواجه می‌شویم خواستار ارتباط با مربی درون‌مان هستیم. در حقیقت از او می‌خواهیم که راه درست را به ما نشان دهد و ما را از اضطراب و نگرانی برهاند. در این موقعیت بسیار پیش می‌آید که با منتقد درون هم‌صحبت می‌شویم. او که نقش احتذار را بر عهده دارد، راهنمای خوبی در این موقعیت برای ما نخواهد بود. آنچه شما در این کتاب می‌آموزید این است که از هر کدام از این نیروها چگونه بهره بگیرد و آن‌ها را مدیریت کنید.
در کتاب نشخوار ذهنی نویسنده ابتدا به این موضوع می‌پردازد که اساسا چرا ما با خود صبحت می‌کنیم و سپس ما را با این پدیده بیشتر آشنا می‌کند. کراس به ما می‌آموزد که چگونه می‌توانیم این افکار را مدیریت کنیم تا شاهد تاثیر مثبت آن بر زندگی‌مان باشیم.

کتاب نشخوار ذهنی

اتان کراس
اتان کراس ، روانشناس تجربی ، عصب شناس و نویسنده آمریکایی است که متخصص تنظیم احساسات است. او استاد روانشناسی و مدیریت در دانشگاه میشیگان و مدیر آزمایشگاه احساسات و کنترل خود در آنجا است. کروس در Ann Arbor ، میشیگان زندگی می کند.