کتاب ایده ها

Ideas
نظریات علمی که جهان مدرن را شکل دادند
کد کتاب : 61205
شابک : 978-6001175978
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 19 خرداد

معرفی کتاب ایده ها اثر حسین فخرزاده

در کتاب "ایده ها" از دکتر "حسین فخرزاده" و "مرجان یوسف‌زاده ‌شبستری"، "نظریات علمی که جهان مدرن را شکل دادند" یکجا جمع آوری شده است. توجه به این نکته مهم است که کتاب پیش رو جزئیات زیادی در مورد هر ایده نمی‌گوید، بلکه زنجیره رویدادهایی را که منجر به تجلی آن ایده می‌شود و در نهایت منجر به مکانیزه شدن آن مفهوم یا پذیرش آن نظریه می‌شود، بیان می‌کند.
"حسین فخرزاده" و "مرجان یوسف‌زاده ‌شبستری" به آرامی شروع می‌کنند و به ترتیب زمانی تقریبی، از طریق "نظریات علمی که جهان مدرن را شکل دادند" کار خود را پیش می‌برند. هنگامی که کتاب به پایان سلسله مطالب خود می‌رسد، شما با مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از نظریه‌ها، اکتشافات و ایده‌های علمی آشنا خواهید شد.
کیهان شناسی کوپرنیک، فیزیک نیوتنی، مکانیک کوانتومی، نظریه آشوب، زیست‌شناسی مولکولی، نسبیت، تکامل، و بسیاری دیگر از "ایده‌ها"، در زمره‌ی "نظریات علمی که جهان مدرن را شکل دادند"، می‌باشند. در کتاب "ایده ها" از دکتر "حسین فخرزاده" و "مرجان یوسف‌زاده ‌شبستری"، شما خواهید آموخت که چگونه قوانین ترمودینامیک ثابت می‌کند که زمان نمی‌تواند به عقب برود، چگونه سیستم‌های خودسازماندهی‌کننده، مفهوم آنتروپی را به چالش می‌کشند، چرا ما واقعا حقایق علمی را "نمی دانیم"، چگونه ریاضیات به شکل موفقیت‌آمیزی جهان ما را توصیف می‌کند. مولفین همچنین شما را با مفاهیم عجیب و غریبی آشنا می‌کنند؛ مثلا آنها می‌گویند که انرژی و ماده در واقع یک چیز هستند، فضا و زمان در حقیقت توهم هستند، جهان ما ممکن است فقط یکی از بی‌نهایت جهان‌های موجود باشد، محتوای اطلاعات ربطی به مدیریت اطلاعات ندارد و در مجموع، "ایده‌ ها" مجموعه‌ای از مطالب قابل‌تامل هستند که در این کتاب گردآوری شده‌اند.

کتاب ایده ها

قسمت هایی از کتاب ایده ها (لذت متن)
ویژگی هوموساپینس قابلیت نوآوری و ایده پردازی تاثیرگذار است؛ و این در هیچ یک از رده های زیستی پایین تر از او دیده نشده است. این تمایز و پیشرفت انسان های خردمند با وجود تشابه بخش اعظم ساختار کروموزوم و مغز آن ها با سایر نخستی ها ایجاد شده است. هیچ یک از رده های مختلف زیستی پایین تر از انسان نتوانسته اند هیج گونه تمدنی را پایه ریزی کنند...