کتاب طعمه

Prey

مشخصات کتاب طعمه
مترجم :
شابک : 978-600-8349-01-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 432
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 24 آذر

4 هفته جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز سال 2002

معرفی کتاب طعمه اثر مایکل کرایتون

در صحرای نوادا، اشتباهی مرگبار در یک آزمایش علمی رخ می دهد و ابری از ذرات نانو—ریز-ربات ها—از آزمایشگاه خارج می شود. این ابر برای ادامه بقا و تولید مثل فقط به خود اتکا دارد و با استفاده از هوش خود، از تجارب مختلف اطالاعات جدید می آموزد. این ابر برای شکارچی بودن برنامه ریزی شده است و با گذشت هر ساعت، به موجودی مرگبارتر و تکامل یافته تر تبدیل می شود. همه ی تلاش ها برای نابودی آن با شکست مواجه شده است و حالا، ما انسان ها، طعمه ی این موجود هستیم. کتاب طعمه، یکی از هیجان انگیز ترین رمان های مایکل کرایتون بوده و با ارائه ی داستانی نفسگیر و پرتعلیق، مخاطب را وارد دنیای نانوتکنولوژی و هوش مصنوعی می کند. طعمه، رمانی است که نمی توانید آن را کنار بگذارید چرا که زمان در دنیای این کتاب، در حال تمام شدن است.

کتاب طعمه

مایکل کرایتون
جان مایکل کرایتون، زاده ی 23 اکتبر 1942 و در گذشته ی 4 نوامبر 2008، نویسنده، فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه کننده ی آمریکایی بود.کرایتون در شیکاگو به دنیا آمد و در لانگ آیلند نیویورک بزرگ شد. او از همان کودکی، علاقه ی خاصی به نویسندگی داشت و در سن چهارده سالگی، ستون نویس روزنامه ی نیویورک تایمز شد. کرایتون همیشه قصد داشت که نویسنده شود و در سال 1960، تحصیلات خود در کالج هاوارد را آغاز کرد.او پس از شروع به چاپ رسیدن آثارش، در مدرسه ی پزشکی هاروارد نیز ثبت نام کرد. کرایتون در طول زندگی خود پنج ...
نکوداشت های کتاب طعمه
With intricate plotting and flawless pacing.
با داستانی پیچیده و ضرب آهنگی بدون نقص.
Time Magazine

Crichton could make most readers lose sleep all night
کرایتون می تواند اغلب مخاطبین را در تمام شب بیدار نگه دارد.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

A TERRIFYING TALE…combining technological verisimilitude with heart-pounding suspense…
داستانی دلهره آور که اتفاقات نزدیک به واقعیت مربوط به تکنولوژی را با تعلیقی نفسگیر در هم آمیخته است.
Oregonian

قسمت هایی از کتاب طعمه (لذت متن)
آن ها نمی فهمیدند که چه کاری دارند انجام می دهند. متأسفانه باید بگویم این جمله بر روی سنگ قبر نسل بشر نوشته خواهد شد.

ما یکی از سه گونه ای بر روی سیاره مان هستیم که می تواند ادعای خودآگاهی داشته باشد؛ با این حال، خودفریبی می تواند خصوصیت مهمتری برای گونه ی ما باشد.

تمام دانش روانشناسی، یک مشکل دارد: هیچ کس نمی تواند آن را در مورد خود به کار گیرد. مردم می توانند در مورد نقص های دوست، همسر و بچه ی خود به شکل شگفت انگیزی هوشیار و دقیق باشند؛ اما کوچکترین دانشی در مورد خود ندارند.