کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان

The No. 1 Ladies' Detective Agency
کد کتاب : 679
مترجم :
شابک : 978-9643634964
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 1998
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند

سریالی بر اساس این کتاب در سال 2008 ساخته شده است.

معرفی کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان اثر الکساندر مک کال اسمیت

کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان، اولین رمان از مجموعه رمان هایی کارآگاهی اثر نویسنده ی اسکاتلندی، الکساندر مک کال اسمیت است که برای اولین بار در سال 1998 به انتشار رسید. این رمان، داستان زنی بسیار باهوش و جذاب به نام پرشس راموتسوه را روایت می کند که کمک به افرادی که در زندگی با مشکلاتی مواجه هستند را حرفه ی خود قرار داده است. به محض این که پرشس در شهر گابورون، پایتخت کشور بوتسوانا، کسب و کاری راه می اندازد، از او خواسته می شود تا رد مردی گم شده را پیدا کند، پرده از حیله های مردی کلاهبردار بردارد و به دنبال دختری سرکش برود. اما پرونده ای که او را تحت تأثیر قرار می دهد و به خطر می اندازد، پرونده ی گم شدن پسری یازده ساله است که ممکن است توسط طبیبانی جادوگر دزدیده شده باشد.

کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان

الکساندر مک کال اسمیت
الکساندر مک کال اسمیت، زاده ی 24 آگوست 1948، استاد دانشگاه و نویسنده ی انگلیسی است.اسمیت در یکی از مستعمرات بریتانیا، زیمباوه ی کنونی، به دنیا آمد و آخرین فرزند خانواده بود. او در سن 17سالگی برای تحصیل رشته ی حقوق در دانشگاه ادینبورگ به اسکاتلند نقل مکان کرد. اسمیت در همین رشته و دانشگاه تا مقطع دکتری پیش رفت و خیلی زود به تدریس پرداخت. او در همین زمان در مسابقه ای ادبی شرکت کرد و یک کتاب کودک و یک رمان برای بزرگسالان نوشت. همین مسابقه، نقطه ی شروع دوران نویسندگی اسمیت بود. الکساندر مک کال اس...
نکوداشت های کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان
The Miss Marple of Botswana.
خانم مارپل کشور بوتسوانا.
New York Times New York Times

It has the power to amuse or shock or touch the heart.
این اثر، توانایی سرگرم کردن، شوکه کردن و تأثیرگذاری بر مخاطب را دارد.
Los Angeles Times Los Angeles Times

With the merits of simplicity, euphony and precision.
بهره مند از سادگی، فصاحت و دقت.
Sunday Telegraph Sunday Telegraph

قسمت هایی از کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان (لذت متن)
می توانی به زندگی ادامه دهی و هر سال(عملا هر ماه)دوستان جدیدی پیدا کنی، اما هیچ جایگزینی برای آن دوستی های زمان کودکی که تا بزرگسالی دوام آورده اند، وجود ندارد.

من فقط یک آدم کوچک در آفریقا هستم، اما جایی برای من و همه وجود دارد تا روی این زمین بنشینیم، آن را لمس کنیم و مال خودمان بدانیم.

او به آرامی گفت: «زنان کسانی هستند که می دانند اوضاع از چه قرار است. آن ها کسانی هستند که چشم دارند. چیزی درباره ی آگاتا کریستی نشنیده ای؟»