کتاب زوج پرتعارض

The High-Conflict Couple
رفتار درمانی دیالکتیکی برای رسیدن به آرامش، صمیمیت در روابط زناشویی
کد کتاب : 72799
مترجم : مهناز غیاثی
شابک : 978-6002002051
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 216
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب زوج پرتعارض اثر آلن فروزتی

در این کتاب با مطالب بسیاری دربارۀ بهبود روابط خود آشنا می‌ شوید. اگر ضمن تلاشی که جهت بهبود رابطۀ خود می ‌کنید موفقیت چندانی حاصل نمی‌شود، نگران نباشید، دیگران نیز چنین مشکلی دارند. مشکل اغلب زوج‌هایی که تا تقی به توقی می خورد بایکدیگر جر و بحث می‌کنند، از دست هم عصبانی می ‌شوند، و یکدیگر را به باد انتقاد می ‌گیرند، با توصیه ‌های معمولی حل نمی ‌شود. وقتی مشکل اصلی زوج‌ ها هیجانات مخرب است، تعامل موثر یا صمیمیت نمی ‌تواند رنج ناشی از آن را فرونشاند. اگر شما در دسته زوج‌هایی قرار می ‌گیرید که "تعارض شدید" دارند، باید ابتدا هیجانات خود را کنترل نموده، از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کنید، سپس، برای ایجاد رابطه ای بهتر تلاش نمایید.
در این کتاب، تکنیک های موثری از رفتار درمانی دیالکتیکی معرفی شده است. با به کارگیری آنها می توانید بر هیجانات افسار گسیخته ای که در روابطتان شعله ور می ‌شود، تسلط یابید. با استفاده از تکنیک ‌های توجه آگاهی و مدارا با پریشانی، می ‌آموزید که چگونه موقعیت ‌های برانگیزانندۀ خشم را، پیش از آنکه به دعواهای مخربی منتهی شوند، مهار کنید. رویکردهای درمانی دیگر نیز به شما کمک می کنند که ترس‌ ها، حسرت ‌ها و حساسیت ‌های دیگری که نسبت به همسرتان دارید، برطرف کنید و تجارب او را تأیید نمایید. همچنین، یاد می ‌گیرید چگونه با گفت‌ وگو، بدون اینکه به بگومگو ختم شود، مسائل‌تان را حل کنید و راه‌ های پذیرش و رابطۀ صحیح با یکدیگر را بیابید.

کتاب زوج پرتعارض

آلن فروزتی
آلن فروزتی (Alan E. Fruzzetti)، کارگردان، آموزش در خدمات خانواده برای 3East Continuum است. او رفتار درمانی دیالکتیکی را برای جمعیت‌های محروم تطبیق داده و اجرا کرده است و بسیاری از برنامه‌های DBT موفق را برای افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی و سایر مشکلات تنظیم هیجانی ایجاد کرده است.