کتاب اسب کربلا

Horse of Karbala
(زیست مذهبی مسلمانان در هند)
کد کتاب : 80458
مترجم :
شابک : 978-6008679752
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 408
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب اسب کربلا اثر دیوید پینو

در این کتاب توجه خود را به طور خاص به سه مبحث اختصاص داده‌ام.
در اولین مبحث به این نکته پرداخته‌ام که جوامع مسلمانان امروزی در مقایسه با گذشته چگونه سنت‌های مذهبی شیعی را پیاده می‌کنند و چه اصلاحاتی در آنها ایجاد کرده‌اند. در بخشی از این جستجو درون‌مایه‌ی سنت‌های مکتوب قدیمی را پژوهیدم و به این نکته توجه کردم که چگونه این درون‌مایه‌ها در شعرهای محلی و رسم‌های دینی امروزی متجلی می‌شوند.
در مبحث دوم به چیزهایی پرداخته‌ام که آن‌ها را نقاط هم‌گرایی میان درک مذهبی اسلامی و درک مذهبی مسیحی می‌بینم، یا به صورت مشخص‌تر، میان زندگی آیینی مسلمانان شیعه و زندگی آیینی پیروان کلیسای کاتولیک. من این مبحث را فقط به این خاطر در کتاب نگنجانده ام که شعائر شیعی برای بعضی از خوانندگانی که پیشینه‌ی غیراسلامی دارند قابل فهم‌تر شود، بلکه این کار را به این خاطر نیز کرده‌ام که به پیروان سنت‌های اسلامی و مسیحی راهی را نشان دهم که از همدیگر چیزهایی یاد بگیرند.
در جاهای مختلفی از این کتاب، و به‌خصوص در فصل آخر، درباره این حرف می‌زنم که این امکان فراهم است که اسلام و مسیحیت، که به همراه یهودیت میراث مشترک ابراهیمی دارند، بتوانند در قرن بیست‌ویکم در کارهای معنوی با هم همکاری داشته باشند. در آخر، تلاش کرده‌ام تجربیات خودم را در مقام فردی آمریکایی که در هند درباره جوامع شیعه تحقیق می‌کند به خوانندگان منتقل کنم.

کتاب اسب کربلا

دیوید پینو
دیوید پینو متولد ۲۳ مهٔ ۱۹۵۳ (سن ۶۹ سال)دیوید پینو، استاد مطالعات دینی در دانشگاه سانتا کلارا. علایق تحقیقاتی او شامل مسیح شناسی تطبیقی ​​و وضعیت جمعیت مسیحی در جوامع با اکثریت مسلمان است. از جمله کشورهایی که وی در آنها کار میدانی انجام داده است می توان به یمن، مصر، پاکستان، هند و اندونزی اشاره کرد.