کتاب نطق فرادستور

Notgh-e Faradastoor
کد کتاب : 83051
شابک : 978-6222850982
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 95
سال انتشار شمسی : 1401
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 مهر

معرفی کتاب نطق فرادستور اثر محسن مشرقی

بازگشائی مجلس شورای اسلامی در ابتدای هر دوره چهارساله، ادامه حرکت دسته جمعی ملت ایران به سوی آرمان‌های خویش است. مجلس شورای اسلامی متشکل از 290 نماینده منتخب مردم است که حالا در جایگاه نمایندگی مردم حاضر می‌شوند تا نماینده و سخنگوی مردم در امر خطیر قانونگذاری و رفع نواقص قانونی باشند. یقینا حاضر شدن در چنین جایگاهی و پیمودن این مسیر حساس که در یک بازه زمانی چهارساله فراهم آمده است، نیازمند شناخت دقیق فرصت‌ها و تهدیدهاست.
کتاب «نطق فرادستور» گلچینی است از رهنمایی‌ها و ره‌گشایی‌های مقام معظم رهبری در 40 سال گفتگوی سالانه با وکلای ملت. پیرانه پند‌هایی که خواندن آن‌ها در قالب یک جلسه مفصل چند ساعته اما صمیمی و خواندنی می‌تواند خطوط کلی حرکت و وظایف نمایندگان را روشن سازد.
مخاطب کتاب «نطق فرادستور» نه فقط نمایندگان، بلکه همه کسانی هستند که با مجموعه مجلس شورای اسلامی ارتباط و در فرآیند قانونگذاری و اصلاح قانون مشارکت دارند. این مشارکت از تک تک آحاد مردم آغاز می‌شود و نمایندگان خود را انتخاب می‌کنند و در ادامه باید با مطالبه‌گری همچنان نماینده خود را در مسیر حرکت به سمت آرمان‌ها یاری دهند و تا دولت به عنوان رکن مهم و اجرایی قوانین و قوه قضائیه به عنوان ناظر ادامه می‌یابد. دولت، قوه قضائیه و مردم سه بازوی مهم نمایندگان در قانونگذاری و عملیاتی کردن درست قوانین هستند.
کتاب نطق فرادستور توسط محسن مشرقی و فاطمه عقیقی و در موسسه فرهنگی رویش رسانه تنظیم و تألیف شده است. این کتاب به شیوه شرح مکمل تنظیم شده است و می‌تواند راهنمای مناسبی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ابتدای دوره نمایندگی ایشان در مجلس شورای اسلامی باشد.

کتاب نطق فرادستور