کتاب گزیده اشعار برتولت برشت

Selected Poems
کد کتاب : 8751
مترجم :
شابک : 9789647703925
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1977
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 14 آبان

معرفی کتاب گزیده اشعار برتولت برشت اثر برتولت برشت

تاب مقدمه ای کوتاه درباره زندگی و شعر برشت را شامل می شود. در این مقدمه شعر برشت، شعری بسیار ساده و عمیق معرفی شده است که رگه هایی از طنز جذابیت ویژه ای به آن می بخشد. همچنین او شاعری پرکار و چند وجهی معرفی شده است؛ چراکه از یک سو شعر عاشقانه به کمال می سراید و از سوی دیگر یکی از بزرگترین شاعران سیاسی و اجتماعی پس از هاینریش هاینه است.

در بخش دیگر از این مقدمه شعر برشت شعری در زبان ساده و مردمی و در مضمون بسیار ژرف و انسانی معرفی شده است.

«شب فراموش نشدنی»، «دختر مغروق»، «پرسش ها»، «شب و روز خواندن»، «سال نو»، «ناتوانی»، «سال به سال»، «حکایت سرباز مرده»، «هرگز مگو هرگز»، «آن جه در تو کوه بود»، « نان مردم»، «چشم انداز شهری»، «فقط باور کن»، «درخت آلوچه» و «مادرم» عنوان برخی از شعرهای این مجموعه هستند.

کتاب گزیده اشعار برتولت برشت

برتولت برشت
برتولت برشت، زاده ی 10 فوریه ی 1898 و درگذشته ی 14 آگوست 1956، نمایشنامه نویس، کارگردان تئاتر و شاعر آلمانی بود. برشت سرودن شعر را در 15 سالگی و پیش از نمایشنامه نویسی آغاز کرد. او نخستین اشعارش را بین سال های 1914 و 1917 سرود و آن ها را در نشریات محلی منتشر کرد. برشت در سال 1918 و هنگامی که به خدمت سربازی اعزام شد، علاوه بر کار در یک بیمارستان نظامی، سروده هایش را همراه با نواختن گیتار برای سربازان می خواند و آن ها را مجذوب اشعار خود می کرد. برشت را بیشتر به عنوان برجسته ترین نمایشنامه نویس ...
دسته بندی های کتاب گزیده اشعار برتولت برشت