کتاب وحشت در وست اند

The West End horror
کد کتاب : 90029
مترجم :
شابک : 978-6226654456
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1976
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 مهر

معرفی کتاب وحشت در وست اند اثر نیکلاس مه یر

کتاب وحشت در وست اند اثر نیکلاس مه‌یر و ترجمه رامین آذربهرام است. نیکلاس مه‌یر در دانشگاه آیووا در رشته‌ی فیلمسازی تحصیل کرد. در دوران دانشجویی برای مطبوعات، نقد فیلم می‌نوشت. او تا سال 1974 شهرت زیادی نداشت اما در این سال با انتشار کتاب «محلول هفت درصدی» به اعتباری بین‌المللی دست یافت. در «محلول هفت درصدی» واتسن، هلمز را که به سختی بیمار است نزد دکتر زگموند فروید می‌برد تا اعتیادش را به کوکائین معالجه کند.
دومین رمان نیکلاس مه‌یر با نام «وحشت در وست اند» در سال 1976 منتشر شد و یازده هفته در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز بود. «وحشت در وست اند» ماجرای قتل یک منتقد تئاتر است که دشمنان بسیاری دارد. جرج برنار دشاو که خود در آن زمان نقد تئاتر می‌نویسد از هلمز می‌خواهد که قاتل همکارش را پیدا کند و این درخواست موجب می‌شود که هلمز به دنیای هنرمندان تئاتر آن زمان قدم بگذارد و با اسکار وایلد (که در اوج دوران فعالیت هنری خویش است)، سر آرتور سالیوان (آهنگساز برجسته انگلیسی)، برام استوکر (خالق داستان «دراکولا») و فرانک هریس (منتقد مشهور ایرلندی) آشنا شود. تحقیقات هلمز وی را درگیر ماجرایی تازه می‌کند که نقطه شروع آن شهری در هندوستان است.

منبع: سایت نشر نیلوفر

کتاب وحشت در وست اند

نیکلاس مه یر
نیکلاس مه یر، زاده ی 24 دسامبر 1945، نمایش نامه نویس، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان آمریکایی است که بیشتر به خاطر کارگردانی دو قسمت از مجموعه فیلم های استار ترک شهرت دارد.مه یر در خانواده ای یهودی در نیویورک چشم به جهان گشود. مادرش، پیانیست و پدرش، روانکاو بود. نیکلاس از دانشگاه آیووا در رشته ی تئاتر و فیلم سازی فارغ التحصیل شد و برای روزنامه ی دانشگاه، نقد فیلم می نوشت. او اولین بار به خاطر نوشتن کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی در سال 1974 به شهرت بین المللی رسید و دو کتاب دیگر از همین م...