کتاب فضاپیمای افق های نو

Chasing New Horizons
همسفر با کاوشگر ناسا در اولین ماموریت به پلوتون
کد کتاب : 93805
مترجم :
شابک : 978-6001174209
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 17 اسفند

معرفی کتاب فضاپیمای افق های نو اثر آلن استرن

زمانی رویای کاوش منظومه شمسی و جهان ماوراء آن فقط در دنیای داستان‌های علمی تخیلی به حقیقت می‌پیوست، اما بعدها سیارات یکی پس از دیگری کاوش شدند و فقط یکی از قافله‌ی اکتشافات جا ماند؛ پلوتون، دورترین و ناشناخته‌ترین سیاره کوتوله که ناگفته‌های جدا شدن آن از جمع سیارات، به‌طور کامل، در این کتاب روایت شده است.
در 14 جولای 2015، اتفاقی شگفت‌انگیز افتاد. فضاپیمای «افق‌های نو» (نیوهورایزنز) در فاصله‌ی‌ بیش از 3 میلیاردی از زمین، پرواز کناری پلوتون را انجام داد؛ و آخرین سیاره‌ را که تنها نقطه‌ای کم‌نور در فضا بود به مکانی واقعی تبدیل کرد که حالا دیگر برای همگان شناخته‌شده است و طرفداران ویژه‌ای در میان دوستداران فضا و منظومه شمسی دارد.
ماجرای «فضاپیمای افق‌های نو» ماجرای واقعی کاوش پلوتون است و از زبان دکتر آلن استرن و دکﺘﺮ دیﻮیﺪ ﮔﺮیﻨﺴﭙﻮن، دو دانشمند سیاره‌شناس، روایت می‌شود که سال‌های زیادی از عمر خود را صرف تبدیل یک ایده به واقعیتی تکرارنشدنی کردند. قهرمانان این ماجرا انسان‌هایی واقعی هستند که مدت‌ها، با سخت‌کوشی، کار و تلاش کردند تا به هدف والای خود دست یابند و تاریخ پربارتری را برای آیندگان رقم بزنند.
ماجرای جالب و شنیدنی این کتاب با فرازوفرود‌ها و هیجان روزهای تلخ و شیرین برای گروه افق‌های نو همراه است.

کتاب فضاپیمای افق های نو