کتاب تبارشناسی اخلاق

On the Genealogy of Morals
کد کتاب : 11682
مترجم :
شابک : 9789643290825
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 214
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1887
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 21
زودترین زمان ارسال : 24 تیر

فردریش نیچه از برجسته ترین فیلسوفان قرن نوزدهم

معرفی کتاب تبارشناسی اخلاق اثر فردریش نیچه

کتاب تبارشناسی اخلاق، اثری نوشته ی فردریش نیچه است که اولین بار در سال 1887 منتشر شد. نیچه بیان می کند که هدفش از نوشتن این کتاب، جلب توجه مخاطبین به آثار قبلی اش بوده است. اما در حقیقت، این اثر کاری بسیار بیشتر از این را انجام می دهد و به توضیح و روشن تر ساختن برخی مفاهیم مرموز در کتاب «فراسوی نیک و بد» می پردازد. نیچه در کتاب تبارشناسی اخلاق، چگونگی گسترش مفاهیم «خیر» و «شر» را از نظر می گذراند، به کاوش در مفهوم احساس گناه و عذاب وجدان می پردازد، و آرمان های زیبایی شناسانه و رسالت فیلسوف را به بحث می گذارد. مطالب ارائه شده در این کتاب در کنار یکدیگر، پرداختی منسجم و چندوجهی را در رابطه با مفهوم اخلاق به وجود می آورند. می توان گفت که این اثر از برخی از آثار قبلی نیچه، ساده تر و همه فهم تر است.

کتاب تبارشناسی اخلاق

فردریش نیچه
فریدریش ویلهلم نیچه، زاده ی 15 اکتبر 1844 و درگذشته ی 25 آگوست 1900، فیلسوف، شاعر، منتقد ادبی، آهنگساز آلمانی و استاد لاتین و یونانی بود.نیچه در شهر کوچک روکن واقع در لایپزیک پروس به دنیا آمد. او در ابتدا در مدرسه ای عمومی و پس از آن در مدرسه ای خصوصی مشغول به تحصیل شد.نیچه پس از فارغ التحصیلی در سپتامبر 1864، به امید رسیدن به سمت کشیش پروتستان، در دانشگاه بن به تحصیل الهیات و فیلولوژی کلاسیک مشغول شد. نیچه پس از یک ترم تحصیل، به مطالعات الهیاتی خویش پایان داد و ایمان و اعتقادات مسیحی خویش را...
نکوداشت های کتاب تبارشناسی اخلاق
Nietzsche's most influential, provocative, and challenging work of ethics.
تأثیرگذارترین، برانگیزاننده ترین و چالش برانگیزترین اثر نیچه درباره ی اصول اخلاق.
Amazon Amazon

With vital insights into Nietzsche's theories of morality and human psychology.
با بینش هایی بسیار مهم درباره ی تئوری های نیچه در رابطه با اخلاق و روانشناسی انسان.
Book Depository

A fine volume with a very impressive range.
اثری جذاب با وسعتی قابل توجه.
Duncan Large, Swansea University

قسمت هایی از کتاب تبارشناسی اخلاق (لذت متن)
از وحشتی که از انسان در دل ما نشسته است، ما عشق به او نیز از یاد برده ایم، احترام به او را و امید بستن در او را، حتی اراده ی گراینده به او را.

دیدار انسان دیگر در ما دل آشوب است. و هیچ انگاری امروز چی است اگر که این نیست؟ ما از انسان بیزاریم.

با این فرض که هر آنچه امروز، باری، به گونه ای «حقیقت» می انگارند، خالی از حقیقت نیست، یعنی این که معنای تمامی فرهنگ جز پروراندن جانوری خانگی و فرهیخته از درون جانوری شکاری «انسان» نیست.