کتاب من ات به دنبال

Man at be donbal
کد کتاب : 123684
شابک : 978-6223131066
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 360
سال انتشار شمسی : 1402
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 خرداد

معرفی کتاب من ات به دنبال اثر بهمن فرسی

«من‌ات به دنبال» مجموعه‌ای از یادداشت‌های پراکنده و چند ترجمه است که به گفتۀ فرسی بدون ترتیب تاریخی گرد هم آمده‌اند.او در کتاب «من ات به دنبال» از تئاتر و ادبیات و سینما می‌گوید. یادداشت‌ها و ترجمه‌هایی در مورد آرتور کوستلر، ساموئل بکت، مایک مارکوزه و... می‌آورد و از دوران همکاری‌اش با انتشارات فرانکلین می‌نویسد. فرسی در خاطراتش با طنزی توأمان تند و شیرین از عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، غلامحسین ساعدی، ابراهیم گلستان، جلال آل‌احمد، ایرج گرگین، ژاله اصفهانی و شخصیت‌های آشنای دیگری نیز یاد می‌کند. در این یادداشت‌ها و ترجمه‌ها و مقالات کوتاه می‌توان لحن بی‌همتا و زبان یکّۀ بهمن فرسی را جست و تجربه‌ها و نگاهش را در گذر سال‌ها (اغلب خارج از ایران) از نظر گذراند.

کتاب من ات به دنبال

بهمن فرسی
بهمن فُرسی (زادهٔ ۱۲ بهمن ۱۳۱۲ در تبریز) نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و بازیگر ایرانی است. فرسی در تبریز به دنیا آمد و یک سال قبل از پیروزی انقلاب، در سال ۱۳۵۶ به لندن رفت به کارهای هنری مختلفی مانند، نمایشنامه‌نویسی و بازیگری تآتر، فیلم‌سازی، شعر و نقاشی و مجسمه‌سازی علاوه بر داستان‌نویسی پرداخت. در لندن نشر خاک را دایر کرد و آثارش را در نشر خاک منتشر کرد. او از پیشگامان و نواندیشان نمایشنامه‌نویسی و ادبیات نوین ایران است.
قسمت هایی از کتاب من ات به دنبال (لذت متن)
خودمانیم اما، روزگار و سرزمین و مردمانش را می بینید؟ همه چیز شده است روزبه روز. عین تخم مرغ روز که غالبا هم تخم مرغ روز نیست. تو هم باید هر روز تخم بگذاری، وگرنه فردا ازتخم رفتۀ دیروزی و دیگر خریدارتان نیستند. باید با یکی از این دسته ها یا هونگ ها مثلا سیاسی لاس بزنی. باید همیشه عکس و تفصیلاتت در نشریات باشد. باید اسمت قاتی لشکر اسامی بی جهت پای چندتا از این اعلان های مثلا فرهنگی، مثلا هواداری، مثلا حقوق بشری باشد. موضوع فقط این است که اسمت زیر چشم باشد. نه آن که خودت زیر هیچ تعهدی باشی.