کتاب گفتارها

The discourses
کد کتاب : 12848
مترجم :
شابک : 978-9644870019
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 433
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 1531
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 13 خرداد

معرفی کتاب گفتارها اثر نیکولو ماکیاولی

گفتارهای ماکیاولی کتابی است که به دست فیلسوف٫ نگارنده و نظریه پرداز سیاسی اهل ایتالیا ٫ نیکولو ماکیاولی در سال ۱۵۱۷ (سده شانزدهم میلادی) نگاشته شد اما این کتاب در سال ۱۵۳۱ ٫ یعنی چهار سال پس از مرگ ماکیاولی برای نخستین بار با دریافت امتیازی ویژه از سوی پاپ منتشر گردید.

ماکیاولی در این کتاب پیوسته شرح می دهد که مردم روم و دیگر جمعیت های باستانی نمونه های ممتاز برای مردم هم عصر خود می باشند. ماکیاولی این کتاب را به دو تن از دوستان خود ٫ زانوبی بوندل مونتی و کوسیمو روچلای، تقدیم کرده است. در جلد نخست ماکیاولی رویدادهای را شرح می دهد که وقوع آنها سبب شکل گیری کنسول عمومی در روم می شود. در جلد دوم ماکیاولی تصمیماتی را بازگو می کند که اتخاذ آنها سبب گسترش امپراتوری روم شده است و سرانجام در جلد سوم نیکولو ماکیاولی با بیان اقدامات بزرگان روم باستان شرح می دهد که این اقدامات چگونه سبب درخشش این امپراتوری در گذر تاریخ شده اند.

کتاب گفتارها

نیکولو ماکیاولی
نیکولو ماکیاولی، زاده ی 3 می 1469 و درگذشته ی 21 جون 1527، فیلسوف سیاسی، شاعر، آهنگساز و نمایشنامه نویس ایتالیایی بود.ماکیاولی در فلورانس به دنیا آمد و بزرگ شد. او پس از مدتی به عنوان منشی وارد دستگاه دولتی فلورانس شد و جایگاهش به سرعت ارتقا یافت و خیلی زود به مأموریت های دیپلماتیک فرستاده شد. ماکیاولی بسیاری از سیاستمداران مهم عصر خود، افرادی چون پاپ و لویی دوازدهم پادشاه فرانسه، را ملاقات کرد اما هیچ کدام به اندازه ی شاهزاده حاکم واتیکان یعنی چزاره بورجیا بر او تأثیرگذار نبودند. او در سال 1...