کتاب ثریا در اغما

Soraya in the coma

مشخصات کتاب ثریا در اغما
شابک : 978-9647390774
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 376
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1984
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 22
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

معرفی کتاب ثریا در اغما اثر اسماعیل فصیح

داستان این کتاب از جایی شروع می شود که جلال آریان، کارمند شرکت ملی نفت ایران، ناچار می شود در بحبوحه جنگ تحمیلی به پاریس برود. ثریای بیست و سه ساله که بر اثر سانحه ای از دوچرخه بر زمین افتاده است، دچار عارضه مغزی شده و تمام طول داستان بر تخت آرمیده است.

جلال که از دل جنگ و خون و آتش و خمپاره پا به پاریس عشاق می گذارد، به ناگاه خود را در بیمارستان، منفعل می یابد، چه بسا برای ثریا از دست کسی کاری جز دعا بر نمی آید. چشمان مادرش در تهران قحطی زده دوخته بر تلفن است، تا شاید خبری از سلامت فرزند بیابد. جلال هم که حالا بالاجبار باید در پاریس بماند، از طریق دوستان سابق و یاران مهاجر خود وارد فضاهای روشنفکری می شود که در کافه های دودزده ی پاریس حاکم است.

کتاب ثریا در اغما

اسماعیل فصیح
اسماعیل فصیح (۲ اسفند ۱۳۱۳ در تهران - ۲۵ تیر ۱۳۸۸ در تهران) داستان نویس و مترجم ایرانی بود. وی در دهه های شصت و هفتاد جزو پرفروش ترین نویسندگان معاصر بود. رمان های شراب خام، داستان جاوید، ثریا در اغما و درد سیاوش از مهم ترین آثار او به شمار می روند.اولین رمان فصیح به نام شراب خام در سال ۱۳۴۷ در انتشارات فرانکلین و زیر نظر نجف دریابندری و ویراستاری بهمن فرسی منتشر شد. مجموعه داستان خاک آشنا در سال ۱۳۴۹ توسط انتشارات صفی علی شاه و رمان دل کور در سال ۱۳۵۱ توسط انتشارات رز منتشر شد. سبک ساده و طن...
قسمت هایی از کتاب ثریا در اغما (لذت متن)
لابد چون مدتی در ایران مانده بود، حرف حساب از مغزش تبخیر شده.

به خاطر شب آخرهفته، ترافیک خیلی سنگین است و به نظر می رسد مردم دنیا از هر طرف می ریزند توی پاریس. پاریس برای همه آخر خط است. هرکس خسته و مانده و رانده است و هرجا هست آخر می آید اینجا. هیچ کس از پاریس اگر عقل داشت هیچ جا نمی رود. فقط منم که ناشناس در غروب از پاریس محو می شوم. دلم می خواهد لیلا آزاده با ما بود.

پاریس مامن سنتی و تاریخی ناراضیان تاریخ بشر است.