کتاب بهترین زمان مردن

Araf
کد کتاب : 1342
مترجم :
شابک : 978-600-832-529-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 414
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

از پرفروش های ترکیه

معرفی کتاب بهترین زمان مردن اثر الیف شافاک

کتاب بهترین زمان مردن، رمانی نوشته ی الیف شافاک است که نخستین بار در سال 2004 انتشار یافت. این رمان، داستان طنزآمیز و تأثربرانگیزِ چند دوست جوان و جست و جوی بی پایان آن ها برای رسیدن به آرامش و خوشبختی است. عمر، عابد و پیو، هم اتاقی هستند و همگی به تازگی به ایالات متحده آمده اند. عمر، اهل استانبول و دانشجوی دکترای علوم سیاسی است. او خیلی زود به محیط جدید خو می گیرد و عاشق دختری به نام گِیل می شود. گِیل، آمریکایی است اما در کشور خود به شدت احساس بیگانگی می کند و برای پیدا کردن علاقه ی خود، مدام به این شاخه و آن شاخه می پرد. عابد در رشته ی بیوتکنولوژی تحصیل می کند و نگران کارهای نادرست و سرکشی های عمر، ملاقات غیرمنتظره ی مادرش و تفکرات کلیشه ای و مرسومی است که مردم آمریکا نسبت به عرب ها دارند. پیو، پسری اسپانیایی است که با وجود ترس از اشیای تیز، قصد دارد که دندانپزشک شود. رمان بهترین زمان مردن، فراز و نشیب های زندگی های این شخصیت های جذاب را به زیباترین و هنرمندانه ترین شکل به تصویر می کشد.

کتاب بهترین زمان مردن

الیف شافاک
الیف شافاک یا الیف شفق، زاده ی ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ استراسبورگ فرانسه) نویسنده ای ترک تبار است. او از دانشگاه تکنیک اورتا دو غوی آنکارا لیسانس روابط بین الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکترای علوم سیاسی گرفت. او در هنگام تحصیل در دوره ی فوق لیسانس، اولین کتاب داستانش را در سال ۱۹۹۴ و در سال ۱۹۹۷ هم رمان دومش را منتشر کرد. پس از اتمام دوره ی دکترا به استانبول آمد و آینه های شهر را نوشت. شافاک در سال های ۲۰۰۴–۲۰۰۳ با درجه استادیاری در دانشگاه میشیگان و بعد در بخش مطالعات خاور نزدیک دانشگاه آری...
نکوداشت های کتاب بهترین زمان مردن
A vibrant exploration of love, friendship, culture, nationality, exile and belonging.
کاوشی پرجوش و خروش درباره ی عشق، دوستی، فرهنگ، ملیت، دوری از خانه و احساس تعلق خاطر.
Goodreads

Keenly insightful and humorous.
بسیار خردمندانه و طنزآمیز.
Amazon Amazon

It introduces us to a wonderful new voice in international fiction.
این کتاب، یک صدای شگفت انگیز جدید در داستان های بین المللی را به ما معرفی می کند.
The Washington Post Book World

قسمت هایی از کتاب بهترین زمان مردن (لذت متن)
کودکان قدرت نام ها را درک می کنند، اما وقتی بزرگ می شوند، آن را به فراموشی می سپارند.

نام ها، پل هایی هستند به هستی افراد. از طریق آن ها، دیگران، دوستان و دشمنان با یک لب تر کردن، راهی به درون افراد می یابند. دانستن نام یک نفر، درک نیمی از هستی اوست و آن یکی نیمه را، تکه ها و جزئیات دیگر تشکیل می دهند. کودکان این را در اعماق روح خود می دانند.