شپش پالاس

The Flea Palace

مشخصات کتاب شپش پالاس
مترجم :
شابک :978-964-191-283-5
قطع :رقعی
تعداد صفحه :500
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2002
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :1 تیر

نامزد جایزه بهترین داستان خارجی Independent

معرفی کتاب شپش پالاس اثر الیف شافاک | ایران کتاب

کتاب شپش پالاس، رمانی نوشته ی الیف شافاک است که اولین بار در سال 2002 به انتشار رسید. این رمان تکان دهنده و بسیار جذاب به داستان گروهی از افرادی می پردازد که در یک ساختمان زندگی می کنند و همگی با هم، درگیر مسئله ای اسرارآمیز شده اند. بونبون، روزگاری عمارتی باشکوه در استانبول بود اما اکنون به ویرانه ای تبدیل شده که خانه ی ده شخصیت بسیار متفاوت و خانواده هایشان است: افرادی چون معلمی دائم الخمر و علاقه مند به فلسفه، زنی مبتلا به وسواس پاکیزگی و دخترش، یک یهودی که به دنبال عشق واقعی است و بانویی زیبا و ساده دل که گذشته اش، هنوز هم او را رها نکرده است. زمانی که آشغال های عمارت بونبون دزدیده می شوند، مجموعه ای از اتفاقاتی اسرارآمیز به وقوع می پیوندد که همه را برای یافتن حقیقت به تکاپو وامی دارد.

کتاب شپش پالاس

نکوداشت های کتاب شپش پالاس
Hyperactive and hilarious.
پرتلاطم و بسیار خنده دار.
Independent Independent

An outstandingly original novel.
رمانی فوق العاده بدیع.
Amazon Amazon

Marvelously rich.
به شکل معجزه آسایی غنی.
Nudge Book

قسمت هایی از کتاب شپش پالاس (لذت متن)
وقتی گذشته عذابم می دهد و نمی توانم قبول کنم آینده نیز چندان توفیری با گذشته ها نخواهد داشت، هر وقت جایی که در آن هستم یا کسی که به نظر می رسم، خرسندم نمی کند.... مهمل می بافم. مهمل بافی همان قدر از حقیقت به دور است که از دروغ.

در دایره نه خط افقی وجود دارد نه خط عمودی. نه پایان نه آغاز. اگر هوس یافتن نقطه ی آغاز به سرت نزند، می توانی از هر نقطه ای وارد دایره شوی. اما نمی توانی نقطه ی ورودت را نقطه ی آغاز بنامی. نه تولدی، نه آستانه ای، نه ایستگاهی نهایی... از هرجا راهی شوم، همیشه زمان پیشینی وجود داشته است.