کتاب فرانکلین گم می شود

Franklin Is Lost

مشخصات کتاب فرانکلین گم می شود
مترجم :
شابک : 978-9647039338
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 28
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب فرانکلین گم می شود اثر پالت بورژوا

در « فرانکلین گم می شود » فرانکلین از مادرش اجازه می گیرد تا به خانه ی خرس برود و با دوستانش بازی کند. مادر به فرانکلین گوشزد می کند که حواسش باشد تنهایی به جنگل نرود و سر ساعت ۶ برای شام خانه باشد.

وقتی فرانکلین به خانه ی خرس می رسد، خرس، روباه، غاز و سمور آبی در حال قایم باشک بازی هستند. نوبت فرانکلین است که چشم هایش راببندد. او خرس را زیر بوته ی تمشک و سمور و غاز را زیر پل پیدا می کند ولی از روباه خبری نیست. برای پیدا کردن روباه همه جا را می گردد و بدون آنکه متوجه شود، وارد جنگل می شود. ساعت نزدیک ۶ است، دوستان فرانکلین فکر می کنند او به خانه برگشته است. ساعت ۶:۳۰ است و پدر و مادر فرانکلین که نگران شده اند، برای پیدا کردن پسرشان از خانه بیرون می روند.

هوا تاریک شده و فرانکلین نمی داند از کدام راه به خانه برگردد. در لاک کوچک و تاریکش می خزد و منتظر می ماند. بالاخره صدایی آشنا به گوشش می خورد. مثل اینکه کسی نام او را صدا می کند. صدای پدر و مادرش است که او را صدا می کنند.

فرانکلین همراه پدر و مادرش به خانه برمی گردد. بعد از خوردن شام، فرانکلین قول می دهد که دیگر این اتفاق تکرار نشود.

« فرانکلین گم می شود » از مجموعه داستان های فرانکلین است که در ۳۰ جلد به ترس ها، نگرانی ها و مشکلات رفتاری کودکان می پردازد. داستان های فرانکلین به ۳۸ زبان ترجمه شده است و نزد کودکان سراسر دنیا محبوب است.

در داستان های فرانکلین، هر داستان با شمردن توانایی ها و کارهایی که فرانکلین از عهده آنها برمی آید شروع می شود و سپس به مشکلات و ناتوانی های او می پردازد. این نکته از ویژگی های این کتاب است و به مخاطب نشان می دهد که هر انسانی مجموعه ای از توانایی ها و ناتوانی هاست.

این مجموعه برنده لوح سپاس از ششمین جشنواره کتاب های آموزشی رشد شده است.

کتاب فرانکلین گم می شود

پالت بورژوا
پالت بورژوا نویسنده ی مجموعه ی فرانکلین ها، ایده هایش را از خاطرات کودکیش ـ این که در رویارویی با مسائل چه احساسی داشته است و چه واکنشی نشان می داد ـ الهام گرفته است و البته از شنیده ها و خوانده هایش از کتاب ها و روزنامه ها و مجله ها نیز ایده می گیرد. این داستان ها به بزرگسالان نیز در درک کودک و شیوه ی برخورد مناسب با نگرانی ها و مسائل کودک کمک می کند.