کتاب تماشای یک رویای تباه شده

Watching a wrecked dream
باغ سرخ
  • 20 % تخفیف
    قیمت : 25,000 | 20,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: آموت آموت
    نویسنده:
کد کتاب : 13852
شابک : 978-6003840423
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 320
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 خرداد

معرفی کتاب تماشای یک رویای تباه شده اثر بیژن بیجاری

کتاب پیش رو دربردارنده ی دو داستان بلند و گیرا پیرامون عشق، خانواده، فقر و تنگدستی و فضای اجتماعی دهه های 60 و 70 است که با قلم خلاق و هنرمند نویسنده ی معاصر، بیژن بیجاری، نگارش یافته و توسط انتشارات آموت در سال 1377 منتشر شده اند.

کتاب تماشای یک رویای تباه شده

بیژن بیجاری
بیژن بیجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نویسنده‌های نسل سوم داستان‌نویسی معاصر ایران به دلیل زبان پاکیزه و خلق دنیایی سیال و جاری و توجه به زیرساخت روان‌شناختی شخصیت‌های داستان‌هایش و در عین نگاه ویژه‌اش به مرگ، چهره‌ای متفاوت و شناخته شده در این عرصه است.داستان‌هایش از سال ۱۳۵۱ در مجلاتی چون فردوسی و نگین و بعدها در مجلات آدینه و دنیای سخن و تکاپو و کلک و ... منتشر شدند.بیجاری از سال ۱۳۷۷ از ایران مهاجرت کرده و در ایران زندگی نمی‌کند.
دسته بندی های کتاب تماشای یک رویای تباه شده
قسمت هایی از کتاب تماشای یک رویای تباه شده (لذت متن)
نه من برای سایه ام نمی نویسم، من می خواهم خودم را بنویسم. داستانی برای خودم و در مرحله ی بعد- احتمالا برای یکی دو خواننده ی دیگر- بی گمان اگر من نیز مطمئن باشم همه ی داستان من، کاری را که یک سطر از نوشته ی هدایت با من کرد،با خواننده ای -به غیر از آن خواننده که خودم توضیح دادم- خواهد کرد و آنچنان تغییری را در روحیه ی او بوجود خواهد آورد، بله من نیز همچون هدایت، تردیدی در انتشار آن به خودم راه نخواهم داد. هدایت بعد از خلق آن شاهکار ادبی که در آغاز به یقین با انگیزه ای بسیار شخصی و خصوصی، شکل گرفت- و نه به قصد نوشتن یک داستان یا خلق یک اثر ادبی جهانی- فقط لحظه ای به چاپش رضا داده یا برای چاپش اصرار ورزیده و تلاش کرده، که مطمئن شده، آن اثر، یا مثلا حتا سطری از آن، باعث فلاح، رستگاری یا حداقل دمیدن کورسوی امیدی در یک زندگی سراسر تاریک خواهد شد.