کتاب هذیان دو نفره

Délire à deux

مشخصات کتاب هذیان دو نفره
مترجم :
شابک : 978-6007061510
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 80
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 بهمن

معرفی کتاب هذیان دو نفره اثر اوژن یونسکو

نمایشنامه «هذیان دو نفره» ورای زندگی یک زوج را به تصویر می کشد. نزاع پوچ دو شخصیت اثر در خانه و فضای جنگ بیرون از آن، نشان از درهم تنیده شدن ابتذال روزمره و جنگ بیرون دارد که با شوخ طبعی های خاص نوشته های یونسکو نشان داده می شود.

کتاب هذیان دو نفره

اوژن یونسکو
اوژن یونسکو، ۲۶ نوامبر ۱۹۰۹ در کشور رومانی به دنیا آمد. پدرش یک کارمند رومانیایی و ارتدکس و مادرش زنی فرانسوی و پروتستان بود. شاید همین اختلافات فرهنگی و مذهبی باعث شد تا نهایتا آن دو، زمانی که اوژن تنها هفت سال داشت، از یکدیگر جدا شوند و این ناسازگاری ها شرایط نابسامانی را برای کودکی اوژن رقم زند.یونسکو در 16 سالگی به همراه پدرش روانه ی رومانی شد و به کالج ملی ساوای مقدس (Saint Sava) رفت. البته بیشتر دوران کودکی اش را در فرانسه گذرانده و بنا بر ادعای خود تجربیاتی که در آن دوران به دست آورده،...
قسمت هایی از کتاب هذیان دو نفره (لذت متن)
مرد: حتی اگه ندونن این جنگ برای چی شروع شده باز هم یه دلیلی براش پیدا می کنن. اون ها به ورای دلایل خودشون نمی رن. زن: هیچ وقت اون جوری که باید قطع نمی شه، چه فایده ای داره؟ مرد: به درد گذرون زندگی می خوره. زن: زندگی ما هم می گذره. نتیجه دلسری از تاریخ. و همین تاریخ خود را با سر و صدای زیاد به ما دیکته می کند!