کتاب ریشه کن

Uprooted
کد کتاب : 13996
مترجم :
شابک : 978-2000648000
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 462
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 تیر

برنده ی جایزه ی نبیولا سال 2015

برنده ی جایزه ی لوکس سال 2016

نامزد دریافت جایزه ی هوگو سال 2016

و برنده چندین جایزه ی دیگر در سال 2015 و 2016

نویسنده پرفروش نیویورک تایمز

معرفی کتاب ریشه کن اثر نائومی نوویک

آگنیشا در روستایی تحت پادشاهی پولنیا زندگی می کند. او عاشق خانه دره ، دهکده آرام ، جنگل ها و رودخانه درخشان است. اما جنگل چوب فاسد در همسایگی آنهاست ، با قدرتی نحس که سایه اش بر سر آگنیشا سنگینی می کند. مردم دره به اژدهای سرد و وحشتناک اعتماد می کنند تنها برای آنکه او قدرتش را بکار بگیرد. اما او برای کمکش قیمت سنگینی می طلبد: یک زن جوان برای خدمت به مدت ده سال به او تحویل داد ، سرنوشتی تقریبا وحشتناکی افتادن به جنگل چوب. اما آگنیشا از این اشتباه می ترسد. هر ده سال یک بار جادوگر محلی (معروف به "اژدها") یک دختر نوجوان را به عنوان پاداش محافظتش از دره محلی در برابر جنگل چوب که با آن مرز مشترک دارد می برد تا به مدت ده سال در خدمتش باشد. علی رغم اینکه آگنیشا در سال ادای احترام به دنیا می آید ، اما نمی ترسد که توسط اژدها برده شود ، زیرا اژدها تنها بهترین و درخشان ترین دختران را انتخاب می کند و آگنیسکا دست و پا چلفتی و لاغر است .بر خلاف دوست زیبایش کاسیا ، که از کودکی همه می دانند که قرار است توسط اژدها برده شود. کاسیا صمیمی ترین دوست آگنیشا است.با این حال در مراسم انتخاب اژدها تصمیم دیگری می گیرد و چیز ها جور دیگری پیش می رود...

کتاب ریشه کن

نائومی نوویک
نائومی نوویک (متولد 30 آوریل 1973) نویسنده آمریکایی داستان های تخیلی است. او مجموعه داستانهای تخیلی Temeraire را در نه رمان نوشت. اولین کتاب او برنده جایزه Compton Crook 2007 برای بهترین رمان در بخش علمی تخیلی شد. او برنده جایزه جان دبلیو کمپبل برای بهترین نویسنده جدید در سال 2007 ، و در سال 2007 ، 2016 و 2019 نامزد دریافت جایزه هوگو برای بهترین رمان شد و برنده ی دو جایزه ی Nebula Award for Best Novel وMythopoeic Fantasy Award در سال 2016 شد.او در رشته ی ادبیات انگلیسی در دانشگاه براون تحصیل ...
نکوداشت های کتاب ریشه کن
Wild, thrilling, and deeply, darkly magical. An instant classic
وحشی، هیجان انگیز و عمیق، و به شکلی تاریک جادویی. یک داستان کلاسیک در لحظه.
Lev Grossman

Novik takes us on a surprise-filled journey. . . . The resulting warmth and intimacy provide a nicely nurturing environment for her heroine’s unusual adventures.
نوویک ما را به یک سفر غافلگیرکننده می برد. گرمی و صمیمیت ناشی از آن محیطی مناسب برای ماجراجویی عجیب قهرمان آن فراهم می کند
The Seattle Times

Magical and practical, otherworldly and planted in the real, I could not stop reading this book and neither will you!
جادویی و کاربردی، وابسته به دنیای اموات و ریشه دار در واقعیت، من نتوانستم خواندن این کتاب را متوقف کنم شما نیز نمی توانید!
Tamora Pierce

قسمت هایی از کتاب ریشه کن (لذت متن)
مهم نیست مردم خارج از دره ی ما چه داستان هایی سرهم می کنند. اژدهای ما دخترانی را که می برد، نمی خورد. گاهی این داستان ها را از زبان مسافران می شنویم. آن ها طوری حرف می زنند، گویی او یک اژدهای واقعی و ما دخترها را قربانی می کنیم. معلوم است که این حقیقت ندارد. هرچند که او جادوگری فناناپذیر است؛ اما هنوز هم یک انسان است. اگر قرار بود او هر ده سال یک بار یکی از دختران را بخورد، پدران مان علیهش قیام می کردند. او از ما در برابر جنگل محافظت می کند و ما قدردانش هستیم؛ اما نه آن قدر که کسی را قربانی کنیم.

بنابراین درست است که دختران دره برای خورده شدن به اژدها | پیشکش نمی شدند؛ اما سرنوشت شادی نیز در انتظارشان نبود. تعداد دهکده های دره آن قدر زیاد نبود تا شانس انتخاب شدن بسیار کم باشد، جادوگر فقط دختران هفده ساله را انتخاب می کرد که بین اکتبر یک سال تا اکتبر سال بعدش متولد شده باشند. در بین همسالان من یازده دختر برای انتخاب شدن وجود داشت و شانس با ما پار نبود. همه می گویند با گذشت زمان عشق اطرافیان به دختر متولد سال اژدها تغییر می کند؛ دست خودشان نیست، آن ها می دانند ممکن است دختر را از دست بدهند؛ اما برای من و والدینم اوضاع این طور نبود. تا زمانی که به سنی برسم که درک کنم ممکن است توسط اژدها انتخاب شوم، همه مطمئن شده بودند کاسیا انتخاب خواهد شد.

و کاسیا تمام این ویژگی ها را داشت. او موهای پرپشت و طلایی داشت که بافته شده اش به کمرش می رسید و چشمانش قهوه ای و گرم بودند و خنده اش همانند نوایی بود که شنونده را ترغیب به آواز | خواندن می کرد. او بهترین بازی ها را ابداع می کرد و می توانست داستان هایی از خود بسازد و رقص های جدیدی در ذهنش طراحی کند؛ می توانست غذای درخور یک مهمانی بپزد و زمانی که پشم گوسفندان پدرش را می ریسید، نخی نرم و بدون کوچک ترین گره یا ناهمواری حاصل می شد.