کتاب خزه

Le mue

مشخصات کتاب خزه
مترجم :
شابک : 978-9646736160
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 399
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1976
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 12
زودترین زمان ارسال : 5 اسفند

معرفی کتاب خزه اثر هربر لوپوریه

خزه روایتی ست از فرانسه ی تحت اشغال نازی ها در جریان جنگ جهانی دوم، مردم جنگ زده ای که به نوع رقت باری روزگار میگذرانند،روزگاری سرشار از پوچی و سردرگمی، وطن فروشی و تن فروشی، در زمانی که برنده و بازنده هر دو واژه ای نفرت برانگیز میشوند،داستان توحشی که در روح بازماندگانش تنها یک چیز به یادگار میگذارد: وحشت… و از همین روست که من همیشه مردمان روزگار جنگ را ستایش میکنم، و ادبیات جنگ را نیز هم…

خزه داستان مردی ست که همسر و فرزندانش را طی بمباران هوایی از دست داده است و تصمیم میگیرد به ناشناخته ترین مکانی که میشود برود،تا شاید بتواند جوری خودش را دور بریزد، او بعدها با آشنا شدن ساکنان روستایی که بدان پناه برده است، از ترس بازگشتن حس نوع دوستی به خویشتن خویشش، تصمیم میگیرد ناغافل ترک روستا کند، اما منصرف میشود و بعدها با جملاتش میگوید که چقدر از انسان بودن احساس خفت میکند.

کتاب خزه

هربر لوپوریه
هربر لو پورّیه Herbert Le Porrier نویسنده‌ى معاصرِ فرانسوى به سال 1913 در اوکراین تولد یافت و دورانِ تحصیلِ خود را در رشته‌ى پزشکى در پاریس به پایان برد. و چون به کار نوشتن پرداخت از تجربیاتِ پزشکى‌ى خویش در آثارش بهره‌ى فراوان گرفت. تا سال 1958 فعالیت ادبى او در این فهرست خلاصه مى‌شود :ــ نخستین رمان او درآمد. این رمان که نامش را مى‌توان کُرچ ]به ضم کاف [ و یا تو لک رفته ]به فتح لام [ ترجمه کرد، یک سال پیش از انتشار نوشته شده بود.