کتاب رویای جورج ار

The Lathe of Heaven
کد کتاب : 127
مترجم :
شابک : 978-600-182-225-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 232
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1971
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی لوکس برای بهترین رمان سال 1972

معرفی کتاب رویای جورج ار اثر اورسلا کی لوگوین

رمان رویای جورج ار، اثری کلاسیک و علمی تخیلی نوشته ی یکی از بهترین های این ژانر، اورسلا کی.لوگوین است و داستانش، در دنیایی اتفاق می افتد که در آن، رویاهای یک نفر، سرنوشت بشریت را رقم می زند. در دنیایی در آینده، که خشونت و فجایع زیست محیطی در آن حرف اول را می زنند، جورج ار پس از بیداری از خواب، درمی یابد که رویاهایش می توانند واقعیت را تغییر دهند. او از دکتر ویلیام هابر درخواست کمک می کند؛ روان شناسی که به سرعت، افسار این قدرت جورج را به دست می گیرد. حالا جورج باید در برابر مهارت دکتر هابر در دستکاری رویاها به منظور رسیدن به اهدافش، از واقعیت محافظت کند. رمان رویای جورج ار، رمانی بسیار پیش گویانه از اورسلا کی.لوگوین است که با مهارتی مثال زدنی، خطرات قدرت و خودتخریب گری نوع بشر را نشانه می رود و ماهیت واقعیت را زیر سوال می برد. رمان رویای جورج ار،[ یک هشدار و پیش گویی تاریک است]قصه ای درباره ی قدرت های کنترل نشده و غیرقابل کنترل.

کتاب رویای جورج ار

اورسلا کی لوگوین
اورسولا کروبر لو گویین، زاده ی 21 اکتبر 1929، نویسنده ی فمینیست سبک علمی-تخیلی است. لو گویین در عرصه های رمان، شعر، داستان کودکان و جستارنویسی طبع آزمایی کرده است، اما بیشتر شهرتش به خاطر داستان های علمی- تخیلی و فانتزی هایی است که به شکل داستان کوتاه یا رمان نوشته است. او که اولین داستان هایش را در این گونه ی ادبی در دهه ی ۱۹۶۰ به چاپ رساند، اکنون یکی از مهم ترین نویسندگان داستان های علمی -تخیلی محسوب می شود.مشهورترین آثار لو گویین علمی-تخیلی هستند، اما او آثاری گوناگون شامل بیش از ۱۹ رمان ع...
نکوداشت های کتاب رویای جورج ار
A rare and powerful synthesis of poetry and science, reason and emotion.
تلفیقی کم یاب و استوار از شعر و علم، منطق و احساس.
New York Times New York Times

What science fiction is supposed to do.
دقیقا همان چیزی که یک اثر علمی تخیلی باید انجام دهد.
Newsweek Newsweek

Profound. Beautifully wrought.
ژرف. بسیار خوش ساخت.
National Review

قسمت هایی از کتاب رویای جورج ار (لذت متن)
هدف، وسیله را توجیه می کند. اما اگر هیچ هدفی وجود نداشته باشد چه؟ تمام چیزی که داریم وسیله است.

برای خدا بودن، باید بدانی که داری چه کار می کنی. و برای انجام کار درست، فقط دانستن این که حق با توست و هدفی خیر داری، کافی نیست.

این راهی بود که او باید می رفت؛ انتخاب دیگری نداشت. او هیچ وقت انتخابی نداشته بود. فقط یک رویاپرداز بود.