کتاب شهر و شهر

The City & the City

مشخصات کتاب شهر و شهر
مترجم :
شابک : 978-964-408-384-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 434
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 آذر

برنده ی جایزه ی هوگو و جایزه ی بین المللی داستان فانتزی سال 2010

معرفی کتاب شهر و شهر اثر چاینا میه ویل

زمانی که جنازه ی زنی به قتل رسیده در شهر بسل، جایی در حاشیه ی اروپا، پیدا می شود، به نظر می رسد که آن هم یک پرونده ی عادی دیگر برای کارآگاه تیادور بورلو باشد. بورلو برای کار روی این پرونده باید از بسل در حال زوال، به همسایه ی نزدیک و رقیب این منطقه، شهر شاداب و سرزنده ی کوما برود. اما این انتقال، مثل بارهای قبل نخواهد بود: سفری هم روحی و هم جسمانی و فرصتی برای دیدن نادیده ها. بورلو به همراه کارآگاهی از کوما به نام کاسیم دات، درگیر گروهی زیرزمینی و جنایتکار از ناسیونالیست هایی می شود که قصد دارند شهر همسایه را نابود کنند؛ این دو کارآگاه همچنین با اتحادطلبانی مواجه می شوند که آرزوی یکی کردن این دو شهر را در سر می پرورانند. همزمان با آشکار شدن اسرار زن به قتل رسیده، بورلو و دات به حقیقتی برمی خورند که ممکن است تاوان بسیار بیشتری از جانشان داشته باشد. چیزی که جلوی آن ها قد علم کرده است، قدرت های بی رحم در شهرهای بسل و کوما است؛ و ترسناک تر از همه چیز، رازی است که میان این دو شهر نهفته است.

کتاب شهر و شهر

چاینا میه ویل
چاینا میه ویل، زاده ی 6 سپتامبر 1972، نویسنده ی داستان های فانتزی و کمدی، فعال سیاسی و استاد دانشگاه اهل انگلستان است. میه ویل در نوریچ به دنیا آمد و در شمال غربی لندن بزرگ شد و از دوران کودکی در همین شهر زندگی کرده است. والدین چاینا کمی بعد از به دنیا آمدنش، از هم جدا شدند و خودش گفته است که هیچ وقت پدرش را نشناخته است. او در سیاست های حزب چپ انگلستان فعال است و برای مدتی عضو سازمان سوسیالیست بین الملل بوده است.
نکوداشت های کتاب شهر و شهر
An extraordinary, wholly engaging read.
کتابی فوق العاده و بسیار جذاب.
St. Petersburg Times

An eye-opening masterpiece.
شاهکاری روشن گرانه.
Times Times

This is essential reading for all mystery and fantasy fans.
کتابی ضروری برای همه ی طرفداران ژانر معمایی و فانتزی.
Booklist Booklist

قسمت هایی از کتاب شهر و شهر (لذت متن)
آیا این بچگانه تر و احمقانه تر است که اصرار داشته باشیم توطئه ای در کار است یا این که در کار نیست؟

من گفتم: حتی اگر حق با تو باشد، CIA میلیون ها دلار خرج افرادی کرد که تلاش می کردند با خیره شدن به بزها، آن ها را بکشند.

بازرس! سر برگرداندم به طرف صدا. کسی قهوه تعارفم کرد، من فقط سر تکان دادم و به زنی که آمده بودم ببینمش نگاه کردم. کنار شیب زمین اسکیت افتاده بود. هیچ سکونی به پای سکون مرده ها نمی رسد. باد موهایشان را در هم می ریزد، همان طور که موهای او را در هم می ریخت، اما اصلا هیچ واکنشی نشان نمی دهند. در وضعیت زشتی افتاده بود، پاهایش جوری کج ومعوج بود انگار تازه می خواهد بلند شود، و بازوهایش هم به شکلی عجیب در هم پیچیده بود، صورتش اما رو به زمین بود. زن جوانی بود، با موهای قهوه ای دم اسبی که مثل یک بته از پس کله اش بیرون زده بود.