کتاب لبه آب

Water margin
کد کتاب : 14228
شابک : 978-9643379360
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 9 مهر

معرفی کتاب لبه آب اثر هادی خورشاهیان

«لبه آب» رمانی پرکشش و پرحادثه است. قهرمان رمان در روز حادثه تروریستی مجلس در جلوی آن دیده می شود که با مردی غریبه و یک زن وارد یک مغازه خالی می شوند و همین مساله و تصویری که از آنها گرفته شده یک کشمکش جذاب داستانی را پیش روی مخاطب قرار می دهد.
خورشاهیان نویسنده ای است که اقتضاء نگارش هر سوژه را به خوبی حس می کند. پرکاری او مانع از کشف سوژه های بکر و نیز متفاوت و متنوع نوشتن آثارش نمی شود. مخاطبش را به خوبی می شناسد و می داند برای او هر مساله ای را باید چگونه بازگو گرد. این ویژگی هاست که در مجموع از او نویسنده ای ساخته که می داند چطور برپایه نیاز مخاطبش اثری بنویسد که از سویی سفارشی به شمار نیاید و مختصات ادبی یک داستان بلند را داشته باشد و از سوی دیگر مخاطبش را نیز اقناع کند و لحظات مفیدی را برای او فراهم سازد.
«لبه آب» داستانی است بلند که از چند منظر می توان به آن توجه جدی داشت. نخست انتخاب جسورانه سوژه، دوم انتخاب زبان طنز، سوم استخدام زبانی که هر یکی از شخصیت های قصه را می توان به واسطه آن در ذهن مجسم کرد و تیپ اجتماعی و فکری آنها را متصور بود و در نهایت به کار گرفتن صحیح تعلیق و خرده داستان هایی که هر کدام از آنها مانند قطعات یک پازل در ساختن و شکل دادن به یک رمان نقش مهمی را ایفا می کنند.

کتاب لبه آب

هادی خورشاهیان
هادی خورشاهیان (زادهٔ ۱۳۵۲ در گنبد کاووس) از جمله شاعران و نویسندگانی است که هم در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان فعالیت دارد و هم در حوزه‌ی ادبیات بزرگسالان. از او تاکون بیش از 80 جلد کتاب در زمینه‌های مختلف ادبیات منتشر شده است.ایشان همکنون در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه صدور مجوز و سانسور(ممیزی) برای کتاب های داستان مشغول به کار است.
دسته بندی های کتاب لبه آب