کتاب نقد عقل عملی

Critique of Practical Reason
کد کتاب : 14502
مترجم :
شابک : 978-9648968040
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1788
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب نقد عقل عملی اثر ایمانوئل کانت

نقد عقل عملی (به آلمانی: Kritik der praktischen Vernunft) یا نقد دوم از مهم ترین آثار ایمانوئل کانت است که در آن به مبانی فلسفه اخلاق می پردازد.
پروژه نقادی کانت شامل ایجاد محدودیت هایی برای حوزه هایی بود که ذهن می توانست در آن ها تأمل کند. کانت با تمایزگذاری بین پدیدارها (فنومن ها) و اشیا در خود (نومن ها)، ذهن را تنها دارای قابلیت شناخت پدیدارها دانست و نومن ها را از حوزه شناخت عقل انسان خارج کرد. کانت در نقد دوم اما کوشید به پرسش ((چه باید کرد؟)) پاسخ بدهد و با استنتاج عقلانی قاعده طلایی، حوزه عقل عملی را مشخص نمود.
نقد عقل عملی یا نقد دوم فلسفه اخلاق عصر روشنگری است؛ بدون توجه به منفعتی که عمل اخلاقی برای انسان دارد.

کتاب نقد عقل عملی

ایمانوئل کانت
امانوئل کانت، زاده ی 22 آوریل 1724 و درگذشته ی 12 فوریه 1804، فیلسوف برجسته ی آلمانی بود.کانت در کونیگسبرگ، مرکز پروس شرقی، در خانواده ای متوسط و مسیحی زاده شد.او در دانشگاه کونیگسبرگ به تحصیل فلسفه و ریاضیات پرداخت و پس از دانشگاه چند سالی تدریس خصوصی کرد. کانت در سی و یک سالگی، در دانشگاه، مدرس بدون حقوق رسمی شد؛ یعنی حقوق او به شهریه ای وابسته بود که شاگردان می پرداختند و گاهی مجبور می شد بخشی از کتاب هایش را برای دوری از مشکلات مالی بفروشد. او پانزده سال در این شغل باقی ماند و در این مدت ...