کتاب زیباشناسی هالیوود

Hollywood Aesthetic
(لذت در سینمای امریکا)

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 54,000 | 45,900 تومان

  • موجود
  • انتشارات: لگا لگا
    نویسنده:
مشخصات کتاب زیباشناسی هالیوود
مترجم :
شابک : 978-6008987093
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 415
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتاب زیباشناسی هالیوود اثر تاد برلینر

نویسنده این کتاب در اثر خود به بحث درباره سینمای جریان اصلی می پردازد. برلینر در مواجهه با سینمای هالیوود به عنوان هنری عامه پسند رویکرد تازه­ ای ارایه کرده و از نمونه های عملی و استدلال های نظری برای دفاع از موضع اش در قبال مفهوم لذت زیباشناختی سود برده است. او دیدگاهش را در طیف وسیعی از فیلم های هالیوودی تشریح کرده است.
تاد برلینر، استاد مطالعات فیلم دانشگاه کارولینای شمالی امریکا و مدرس مباحث زیباشناسی فیلم، تاریخ سینمای امریکا، روایت و سبک است. برلینر، دو جایزه فالبرایت از جمله جایزه لاژلو ارژاگ را که به بهترین استاد تعلق می گیرد، از آن خود کرده است. او موسس و رئیس گروه مطالعات فیلم دانشگاه کارولینای شمالی نیز هست. برلینر مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی کالیفرنیا اخذ کرده است.
مولف در کتاب پیش رو، این موضوع را مطرح می کند که فیلم های هالیوودی به ما لذت زیباشناختی می دهند، و برای اثبات این مدعا از مباحث فلسفی و روان شناختی استفاده کرده است این کتاب بیانیه ای است در دفاع از هالیوود مقابل انبوه منتقدانی که هالیوود را به دلیل زیباشناسی یک دست و در نتیجه انفعال آورش محکوم می کنند.

کتاب زیباشناسی هالیوود

تاد برلینر
تاد برلینر، استاد مطالعات فیلم در دانشگاه کارولینای شمالی ویلمینگتون می باشد، وی زیبایی شناسی فیلم، روایت و سبک و تاریخ فیلم آمریکایی را آموزش می دهد.