پنج هفته در بالون

Five Weeks in a Balloon

  • قیمت : ۹,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: دبیردبیر
نویسنده:

معرفی کتاب پنج هفته در بالون اثر ژول ورن

کتاب پنج هفته در بالون، رمانی نوشته ی ژول ورن است که نخستین بار در سال 1863 به چاپ رسید. دانشمند و کاوشگری به نام ساموئل فرگوسن به همراه خدمتکارش و دوست شکارچی خود و به وسیله ی بالونی پر شده از هیدروژن، راهی سفری به قاره ی آفریقا می شود؛ قاره ای که مکان های کاوش نشده ی زیادی را در دل خود جای داده است. او ساز و کاری را اختراع کرده که بدون نیاز به رها کردن هیدروژن و یا پایین انداختن کیسه های شنی، بالون را قادر می سازد مسافت هایی بسیار طولانی را طی کند. دکتر فرگوسن در این سفر هیجان انگیز، با ماجراجویی های زیادی رو به رو می شود و طبیعت فوق العاده زیبا، بکر و البته گاهاً بی رحم آفریقا را از نزدیک لمس می کند.

کتاب پنج هفته در بالون


ویژگی ها کتاب پنج هفته در بالون

ژول ورن از برترین و پرفروش ترین نویسندگان ادبیات فرانسه

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

مشخصات کتاب پنج هفته در بالون
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-2621-73-6
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1863
تعداد صفحه :127
سری چاپ :4
بیشتر بخوانید

سفرهای شگفت انگیز آقای ژول ورن

«ژول ورن» به نظر بسیاری از صاحب نظران، پدر «داستان علمی تخیلی» است؛ نویسنده ای که برخی از مشهورترین رمان های ماجرایی را نوشته و سال های سال است که مخاطبین با داستان هایش خاطره دارند

نکوداشت های کتاب پنج هفته در بالون
A delightful read.
داستانی لذت بخش.
Los Angeles Review of Books

Abundantly amusing.
فوق العاده سرگرم کننده.
Sumner & Stillman

Well written.
با نثری عالی.
Snake Oil Review

بخش هایی از کتاب پنج هفته در بالون (لذت متن)
روز یکشنبه و ساعت شش صبح با طلوع خورشید، ابرها پراکنده شدند و با نمایان شدن افق، نسیم ملایم و روح بخشی همراه با پرتو زیبای خورشید بر آسمان نشست. زمین زیبای آفریقا که اکنون با باران شب خیس و تازه شده بود، زیر پای مسافران پدیدار شد. به نظر می رسید که بالون در میان ابرها و جریان های مخالف فقط دور خودش چرخیده است، زیرا جهتش تغییری نکرده بود.

انگلستان به واسطه بی پروایی مردمش در راه اکتشافات جغرافیایی همیشه سرآمد ملت ها بوده است (چرا که ملت های جهان می خواهند پیشاپیش یکدیگر حرکت کنند). (تشویق جانانه.) دکتر ساموئل فرگوسن، یکی از فرزندان پرافتخار وطن، در این راه چیزی کم نخواهد گذاشت. (از همه طرف: نه! نه!) اگر این اقدام با موفقیت همراه شود، (که می شود!) می تواند اکتشافات کاوشگران پیشین آفریقا را علاوه بر تکمیل کردن به هم پیوند دهد. (کف زدن پرشور.) و چنانچه شکست بخورد (هرگز! هرگز!)، دست کم به عنوان یکی از جسورانه ترین اقدامات مردی نابغه باقی خواهد ماند! (پایکوبی های دیوانه وار.)

پدر فرگوسن از افسران زحمتکش نیروی دریایی انگلستان بود. او فرزندش را از همان کودکی با خطرها و ماجراجویی های شغلی اش آشنا کرده بود. این کودک بااستعداد و ظاهرا بیگانه با ترس، به سرعت هوش سرشار خود را در زمینه ی پژوهش و نیز گرایش شدید به کارهای علمی نشان داد. علاوه بر این، با مهارت کم نظیری می توانست گلیمش را از آب بیرون بکشد؛ هرگز در هیچ کاری به دردسر نیفتاده بود، حتی موقع استفاده از اولین چنگالش؛ کاری که معمولا بچه ها به ندرت موفق می شوند انجام دهند.