کتاب سالامبو

Salambô
کد کتاب : 14730
مترجم :
شابک : 978-9651205897
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 532
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1862
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سالامبو اثر گوستاو فلوبر

سالامامبو (1862) یک رمان تاریخی نوشته ی گوستاو فلوبر است.این رمان در قرن 3 قبل از میلاد ، بلافاصله قبل و در طی شورش مزدوران ، که اندکی پس از جنگ اول پونیک رخ داد در کارتاژ می گذرد. منبع اصلی فلوبر کتاب اول تاریخ پولیبیوس بود. این رمان به تاریخ درگیری جمهوری روم با مستعمره فنیقی آفریقای شمالی کارتاژ می پردازد.
خوانندگان معاصر آشنا با اثر واقع گرایانه قبلی فلوبر ، مادام بوواری ، شوکه شده و در برخی موارد از خشونت و احساسات بی رویه ای که در سراسر رمان رایج است ، وحشت زده می شوند. به همین دلیل است ، علیرغم تحسین هایی که سالامبو برای سبک و داستان آن ، دریافت کرد هنوز هم در محافل ادبی بحث برانگیز باقی مانده است. حتی گفته شد که توصیفات فلوبر از لباس کارتاگینی، مدهای مدرن را تحت تأثیر قرار داده است.
بعد از جنگ اول پونیک ، کارتاژ قادر به انجام وعده های داده شده به ارتش بربر خود نیست و خود را مورد حمله قرار می دهد. شخصیت تخیلی یک کاهن و دختر همیلکار بارسا ، سرلشکر برجسته ی کارتاژیان ، هدف شهوت وسواس گونه ی ماتو ، رهبر بربران قرار می گیرند. و ماتو عاشق دختر می شود. ماتو با کمک یک برده ی آزاد شده ی مهاجر ، اسپندیوس ، حجاب مقدس کارتاژ ، یعنی زامف را می دزد و باعث می شود تا سالامبو وارد اردوگاه مزدوران شود تا بتواند آن را پس بگیرد. زامف یک حجاب آراسته و زینت دار است که روی مجسمه ایزدبانوی تانیت در حرم مقدس معبد خود پیچیده شده است: حجاب حافظ شهر است و لمس آن موجب مرگ مجرم می شود.

کتاب سالامبو

گوستاو فلوبر
گوستاو فلوبر، زاده ی 12 دسامبر 1821 و درگذشته ی 8 می 1880، رمان نویس فرانسوی بود.فلوبر در روئان در شمال نورماندی به دنیا آمد و در همان سنین کودکی، نویسندگی را آغاز کرد.او در سال 1840، روئان را به مقصد پاریس ترک کرد و در پایتخت به تحصیل در رشته ی حقوق پرداخت. فلوبر در پاریس دوستان اندکی داشت که یکی از آن ها، ویکتور هوگو بود. او در سال 1846 و پس از تجربه ی یک حمله ی صرع، پاریس را ترک گفت و مطالعه ی حقوق را رها کرد. فلوبر هیچوقت ازدواج نکرد و مخالف سرسخت بچه دار شدن بود. او در اغلب زندگی اش از ب...
قسمت هایی از کتاب سالامبو (لذت متن)
سربازانی که در سیسیل به فرمان هامیلکار بودند برگزاری سالروز نبرد اریک را سوری بزرگ می آراستند و ، از آنجا که خانه خدا غایب بود و شماره ایشان زیاد، به کام دل می خوردند و می نوشیدند. فرماندهان، نیم موزهای برنزی به پا، در خیابان وسط باغ، درون خیمه ای ارغوانی با شرابه زرین، که از دیوار آخورگاهها تا نخستین ایوان کاخ کشیده می شد، جای گرفته بودند؛ جماعت سربازان به زیر درختان پراکنده بودند، در آنجا که بناهای هموار بام، چرخشتھا، مر دا بها، انبارها ، نانو اخانه ها و زرادخانه هایی چند، با حیاطی برای پیلان، زاغه هایی برای ددان و زندانی برای بردگان باز شناخته می شد.