کتاب بل آمی

Bel -ami
کد کتاب : 15258
مترجم :
شابک : 978-9644530616
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 440
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1885
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 22 مرداد

معرفی کتاب بل آمی اثر گی دو موپاسان

بل آمی (به فرانسوی: Bel Ami) داستانی بلند نوشته گی دوموپاسان، نویسندهٔ اهل فرانسه است. این رمان یکی از مشهورترین نوشته های ادبی فرانسه است.

‍‍ژرژ دوروا مرد جوان خوش قیافه ای است که شغل بسیار کم اهمیتی در راه آهن دارد و زندگی سختی را می گذراند تا به صورت اتفاقی یکی از دوستان قدیمش را می بیند که شغل مهمی در روزنامه دارد و حاضر می شود او را به عنوان گزارشگر در همان روزنامه استخدام کند . ژرژ در این جامعه با موارد مختلفی رو به رو می شود این که زد و بندهای مالی چطور جریان دارد ، خیانت ها چطور است ، راه پیشرفت چیست و .... برای شروع نیز با همسر جوان و زیبای یکی از افراد ثروت مند جامعه طرح عشق می ریزد و مرحله به مرحله در این راه فرو می رود .

کتاب بل آمی

گی دو موپاسان
آنری رنه آلبر گی دو موپاسان' (به فرانسوی: Henri René Albert Guy de Maupassant) (زادهٔ ۵ اوت ۱۸۵۰-درگذشتهٔ ۶ ژوئیهٔ ۱۸۹۳) نویسنده فرانسوی است.مشکلات خانوادگی از یک سو و روح رنجور او از سوی دیگر الهام‌بخش نوشته‌هایی شدند که نه تنها توجه دنیای ادبیات را به خود جلب کرد، بلکه نشانه آشکاری بود بر تعارضات و آشوب‌های درونی این نویسنده.«موپاسان» در 20 سالگی داوطلبانه به ارتش فرانسه پیوست و در جنگ فرانسه و آلمان شرکت کرد. پس از گذشت چند سال به پاریس بازگشت و برای شش سا...