کتاب بحران های جمهوریت

Crises of the Republic

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 26,500 | 22,525 تومان

  • موجود
  • انتشارات: گام نو گام نو
    نویسنده:
مشخصات کتاب بحران های جمهوریت
مترجم :
امین عسکری زاده
شابک : 978-964-691-756-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1972
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 29 بهمن

هانا آرنت از پرفروش ترین نویسندگان آمریکا

معرفی کتاب بحران های جمهوریت اثر هانا آرنت

کتاب بحران های جمهوریت، اثری نوشته ی هانا آرنت است که اولین بار در سال 1972 به چاپ رسید. این کتاب، مجموعه ای از پژوهش هایی است که آرنت در آن ها، از نقطه نظر یک فیلسوف سیاسی به نقش و تأثیرگذاری بحران های موجود در دهه های 1960 و 1970 در روند کاری و سیاست گذاری های دولت آمریکا می پردازد. هانا آرنت با نثر جذاب و قابل فهم خود در کتاب بحران های جمهوریت، بر این حقیقت تأکید می کند که سیاست گذاران جنگ ویتنام در تمامی اوقات به گزارش های اطلاعاتی بسیار دقیقی دسترسی داشته اند اما به شکلی سوال برانگیز از این اطلاعات استفاده نمی کرده اند. او با ذکر این نکته نتیجه گیری می کند که «حقیقت زدایی» تنها به این دلیل دائماً مورد استفاده قرار می گرفت که هیچ هدف واقعیِ دیگری ورای «تصویر» جنگ برای سیاست مداران تصمیم گیر در این نبرد وجود نداشته است.

کتاب بحران های جمهوریت

هانا آرنت
هانا آرنت، زاده ی 14 اکتبر 1906 و درگذشته ی 4 دسامبر 1975، فیلسوف و تاریخ نگار آلمانی-آمریکایی بود.آرنت در لیندن واقع در نزدیکی هانوفر و در یک خانواده ی مرفه یهودی به دنیا آمد. او پس از پایان دوره ی دبیرستان، در 18 سالگی وارد دانشگاه ماربورگ شد و تحصیل خود را در رشته های فلسفه، ادبیات یونان و الهیات مسیحی آغاز کرد ولی پس از مدتی، درس و تحصیل را رها کرد و به دانشگاه هایدلبرگ رفت. آرنت که از دوران تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ به بعد به یکی از بانفوذترین و خوش فکرترین رهبران چپ آلمان بدل شده بود، ا...
نکوداشت های کتاب بحران های جمهوریت
Readers will relish the chance to tangle with Arendt's intelligence.
مخاطبین از فرصت بهره مندی از هوش آرنت لذت خواهند برد.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

With profoundly interesting and penetrating essays.
با مقاله هایی عمیقا جذاب و تأثیرگذار.
Commentary Magazine

Brilliant.
درخشان.
Public Seminar

قسمت هایی از کتاب بحران های جمهوریت (لذت متن)
نیمی از سیاست، «خلق تصویر» است و نیم دیگر نیز، هنر متقاعد کردن مردم به باور آن تصویر.

نکته اساسی در اینجا صرفا این نیست که سیاست دورغ تقریبا هیچ وقت برای دشمن به کار گرفته نمی شد بلکه این است که این سیاست، اگر نگوییم منحصرا، عمدتا برای مصارف داخلی به کار می رفت؛ برای پروپاگاندا در خانه و خصوصا با هدف گول زدن کنگره.