کتاب جهان هولوگرافیک

The Holographic Universe
(نظریه ای برای توضیح توانایی های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته مغز و جسم)
کد کتاب : 15990
مترجم :
شابک : 978-6004561877
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 446
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1991
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 64

معرفی کتاب جهان هولوگرافیک اثر مایکل تالبوت

کتاب «جهان هولوگرافیک» ، رساله کلاسیک "مایکل تالبوت" در مورد آخرین مرزهای فیزیک است و یک تئوری انقلابی از واقعیت را کشف می کند ، توانایی های ماوراء الطبیعه ذهن ، ویژگی های حل نشده مغز و بدن و ماهیت واقعی جهان هستی را توضیح می دهد. امروزه تقریبا همه با هولوگرام ، تصاویر سه بعدی پیش بینی شده با کمک لیزر در فضا آشنا هستند. اکنون ، دو نفر از برجسته ترین اندیشمندان جهان "دیوید بوهم "، فیزیکدان دانشگاه لندن ، شاگرد سابق انیشتین و یکی از معتبرترین فیزیکدانان کوانتومی جهان ، " کارل پربرام "، متخصص اعصاب و روانشناسی استنفورد ، یکی از معماران درک مدرن ما از مغز. اعتقاد دارند که جهان ممکن است یک هولوگرام غول پیکر باشد ، به معنای واقعی کلمه یعنی نوعی تصویر یا ساختاری که حداقل تا حدودی توسط ذهن انسان ایجاد شده است. در این روش جالب توجه جدید جهان ، نه تنها بسیاری از معماهای حل نشده فیزیک ، بلکه وقایع مرموز مانند تله پاتی ، خارج از بدن و تجربیات نزدیک به مرگ ، رویاهای شفاف و حتی تجربیات مذهبی و عرفانی از این قبیل به عنوان احساس وحدت کیهانی و بهبودهای معجزه آسا توضیح داده می شود.

کتاب جهان هولوگرافیک

مایکل تالبوت
مایکل کولمن تالبوت (به انگلیسی: Michael Coleman Talbot) (زادهٔ ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳ - درگذشتهٔ ۲۷ می ۱۹۹۲) نویسندهٔ آمریکایی بود.مایکل تالبوت نویسندهٔ چند کتاب پرفروش است که موضوع محوری آنها یافتن مشابهت های میان رازورزی باستانی و مکانیک کوانتوم است، و از یک مدل نظری برای واقعیت جانبداری می کند که بنابر آن، جهان مادی مشابه یک هولوگرام عظیم است. همین نظریه در مشهورترین کتاب غیر داستانی مایکل تالبوت، تحت عنوان جهان هولوگرافیک ( تعلیقات شهیا ) تبیین شده است. این کتاب به قلم داریوش مهرجویی به فارسی تر...
نکوداشت های کتاب جهان هولوگرافیک
A wake-up call to wonder, an adventure in ideas." —
هشداری برای حیرت زده شد ، ماجراجویی در ایده ها.
Larry Dossey,M.D., author of Space, Time & Medicine

calls The Holographic Universe “elegant,” writing “[Talbot] helps to bridge the artificial gap that has opened up between mind and matter, between us and the rest of the cosmos.”
[تالبوت] کمک می کند تا پلی بین شکاف مصنوعی که بین ذهن و ماده پدید آمده و بین بقیه کیهان ها ایجاد شود.
Lyall Watson, author of Supernature

قسمت هایی از کتاب جهان هولوگرافیک (لذت متن)
در فیلم جنگ ستارگان، ماجراهای سفرهای «لوک اسکای واکر» زمانی آغاز می شود که از روباتی به نام «آرتو دیتو» اشعه ای نورانی فرا می تابد و تصویر سه بعدی مینیاتوری کوچک «پرنسس لیا» را روی زمین مجسم می سازد. لوک مسحور و شگفت زده مجسمه نورانی و شبح گونه ای را می بیند که التماس کنان کسی را به نام اوبی - وان کنوبی به کمک می طلبد. این یک تصویر هولوگرام است، یعنی تمثالی است سه بعدی که به وسیله اشعه لیزر ساخته شده و جادوی تکنولوژیک لازم جهت ساختن چنین تصویری واقعا حیرت آور است. ولی حیرت آورتر اینکه برخی دانشمندان بر این باورند که خود جهان نوعی هولوگرام غول پیکر است، یعنی توهمی است با شکوه، با همه جزئیاتش، که کم و بیش واقعی تر یا ناواقعی تر از تصویر پرنسس لیا نیست که لوک را به جستجو و طلب وا می دارد.