مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا

تعارض قدرت و انبوه خلق
Conflict, Power, and Multitude in Machiavelli and Spinoza: Tumult and Indignation

  • قیمت : ۳۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: ققنوسققنوس
مترجم: فواد حبیبی

معرفی کتاب مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا اثر فیلیپو دل لوکزه

کتاب مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا، اثری نوشته ی فیلیپو دل لوکزه است که نخستین بار در سال 2009 انتشار یافت. دل لوکزه در این اثر، پژوهشی فلسفی، تاریخی و سیاسی را از ارتباط میان ماکیاولی و اسپینوزا ارائه می کند. کتاب در ابتدا، در هم تنیدگیِ نظرات این دو اندیشمند در رابطه با «رئالیسم» را نشان می دهد و سپس، مفهوم «مجادله» را به عنوان عنصری ضروری برای درک دیدگاه های ماکیاولی و اسپینوزا در رابطه با مدرنیته، معرفی می کند. در مجموع، محور فکریِ ماکیاولی-اسپینوزا فرصتی منحصر به فرد را فراهم می آورد تا از نقطه نظری تاریخی و در عین حال بدیع، به تحلیل و بررسی برخی از تفکرات نظری، سیاسی و حقوقی ای بپردازیم که در گفت و گوهای زمانه ی کنونی، به سطح توجهات بازگشته اند.

کتاب مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا


ویژگی های کتاب مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا

از کتاب های فلسفی پرفروش در اروپا

مشخصات کتاب مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-278-427-8
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2009
تعداد صفحه :367
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا
Wonderfully rich and original.
به شکل شگفت انگیزی غنی و بدیع.
Michael Hardt, Duke University

It reconstructs a moment in the history of thought with great rigour.
این اثر به شکلی فوق العاده دقیق، برهه ای از تاریخ اندیشه را بازسازی می کند.
Radical Philosophy

بخش هایی از کتاب مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا (لذت متن)
پژوهشی که به رئالیسم سیاسی ماکیاولی و اسپینوزا بپردازد دچار دشواری های عمده و مهمی می شود. فی المثل، نوشته های ماکیاولی هیچ صورت بندی نظام مندی از برداشت وی در خصوص ماهیت بشر عرضه نمی کنند. اگرچه وی صراحتا قسمی متافیزیک پدید نمی آورد، نوشته هایش جا را برای مضامین فلسفی به موازات مباحث عمدتا سیاسی باز می کنند.

«رئالیسم» دقیقا به چه جیزی ارجاع می یابد؟ این اصطلاح تا حدودی مبهم است و قطعا بیانگر قسمی چندمعنایی است، خصوصا در دوره ای تاریخی و در بافتاری فرهنگی که ما در حال کند و کاو راجع به آن هستیم.

از یک طرف، رئالیسم سیاسی به منزله ی ابزاری هرمنوتیکی در خدمت قرائت ماکیاولی و اسپینوزاست. از طرف، رابطه ی این دو نویسنده فرصتی را فراهم می سازد برای تجسس در معنای رئالیسم و پروراندن این معنا، خصوصا آنطور که در شکل سیاسی اش ظاهر می شود.