کتاب هاشمی بدون روتوش

Hashemi without Edith
پنج سال گفتگو با هاشمی رفسنجانی
کد کتاب : 16287
شابک : 978-9643342739
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 313
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 19 مرداد

معرفی کتاب هاشمی بدون روتوش اثر صادق زیباکلام

این کتاب نه بخش دیگری از خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی است، نه مصاحبه با او و نه پرسشی از نظرات و دیدگاه های ایشان. این کتاب، گفت وگوهایی صریح، رک و بی پرده با آیت الله هاشمی رفسنجانی است پیرامون انبوهی از پرسش ها، شبهات، ابهامات و معماهایی که پیرامون بسیاری از مسائل، تحولات، شایعات و وقایعی که قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوسته است. پرسش هایی در خصوص گذشته آقای هاشمی و خانواده شان، اینکه ایشان اساسا چه کسی بوده اند، شایعاتی که در خصوص ثروت و فعالیت های تجاری منسوبین ایشان مطرح است، رابطه نزدیک و علاقه عجیب مرحوم امام خمینی به ایشان، مبارزات ایشان قبل از انقلاب، طرح مسئله ولایت فقیه پس از انقلاب، تداوم جنگ بعد از فتح خرمشهر، قتل های زنجیره ای دوم خرداد و...

کتاب هاشمی بدون روتوش

صادق زیباکلام
صادق زیبا کلام مفرد، استاد علوم سیاسی، نویسنده و از کارشناسان خبره ایرانی با گرایش اصلاح طلبی و نوآزادی خواهانه است. او دکترای علوم سیاسی از دانشگاه برادفورد دارد. او استاد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد بود. زیبا کلام هم اکنون استاد تمام دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.
دسته بندی های کتاب هاشمی بدون روتوش
قسمت هایی از کتاب هاشمی بدون روتوش (لذت متن)
زیباکلام: شما سال 63 جانشین فرمانده کل قوا شدید؟ هاشمی رفسنجانی: پیش از عملیات خیبر بود که جزیره را گرفتیم. امام در تاریخ 60/7/21 حکم نمایندگی خویش در شورای عالی دفاع را به من دادند و در تاریخ 62/7/30 فرمانده شدم و بعدها در تاریخ 67/3/12 نیز به سمت جانشینی فرمانده کل قوا منصوب شدم که در آن حکم هم بر هماهنگی ارتش و سپاه تأکید شده است. در سال 62 که ناهماهنگی ها زیاد بود، خیلی جلسه گذاشتیم. آقایان صیاد شیرازی و محسن رضایی با هم اختلاف داشتند. شاید حدود 20 جلسه با حضور آیت الله خامنه ای و گاهی خدمت امام برگزار کردیم. رویه های متفاوتی داشتند که با هم هماهنگ نمی شدند. طبیعت نیروهای ارتشی و نیروهای سپاه در شیوه جنگیدن یکی نبود.