نوای اسرارآمیز

Variations Enigmatiques

مشخصات کتاب نوای اسرارآمیز
مترجم :
شابک :978-964-341-569-3
قطع :رقعی
تعداد صفحه :96
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1996
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :17
زودترین زمان ارسال :1 تیر

نامزد جایزه مولیر

معرفی کتاب نوای اسرارآمیز اثر اریک امانوئل اشمیت | ایران کتاب

کتاب نوای اسرارآمیز، نمایشنامه ای نوشته ی اریک امانوئل اشمیت است که اولین بار در سال 1996 به چاپ رسید. آیا هیچ وقت می توانیم کسی که عاشقش شده ایم را بشناسیم؟ آیا عشق دوطرفه، فقط سوءتفاهمی خوشحال کننده است؟ دو شخصیت در جهان اسرار عشق، با یکدیگر هم مسیر می شوند: آبل زنورکو، برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات که به دور از انسان ها در جزیره ای دورافتاده در دریای نروژ زندگی می کند، و اریک لارسن، خبرنگاری که به خاطر مصاحبه با زنورکو، فرصت آشنایی با او را پیدا کرده است. اما چرا زنورکوی انسان گریز، انجام مصاحبه با لارسن را می پذیرد؟ گفت و گوی میان این دو مرد خیلی زود به بازی بی رحمانه و پیچیده ای از حقیقت تبدیل می شود و رازهایی را برملا می کند که هر لحظه به تعلیق و جذابیت داستان می افزایند.

کتاب نوای اسرارآمیز

نکوداشت های کتاب نوای اسرارآمیز
It invites us to question ourselves about the true nature of love.
این اثر ما را دعوت می کند تا درباره ی ماهیت حقیقی عشق از خودمان سوال بپرسیم.
Book Node

With memorable and moving dialogues.
با گفت و گوهایی به یاد ماندنی و تکان دهنده.
Visit Monaco

قسمت هایی از کتاب نوای اسرارآمیز (لذت متن)
«از کجا بدونم راست می گید؟» «از بی قوارگیش، دروغ ظرافت داره، هنرمندانه است، اون چیزی رو بیان می کنه که باید می بود، در حالی که حقیقت محدود می شه به چیزی که هست. یک دانشمند و یک کلاهبردار رو با هم مقایسه کنید: فقط کلاهبردار دنبال آرمانشه.»

از وجود شما رایحه ای به مشام می رسه، بوی زننده ی زندگی یکنواخت. بوی دمپایی، آبگوشت، زیرسیگاری تمیز، چمن مرتب و ملافه های خوشبو... در شما نمی بینم که خطر کنید تا به خوشبختی متفاوتی از خوشبختی سایرین برسید. همه چیز طبق قاعده و عبوس است.

روزمرگی دیوارهای فاصله رو برنمی داره، برعکس دیوارهای عظیم نامرئی به وجود می آره، دیوارهای شیشه ای، که هر روز بلندتر می شن، در طول سال ها ضخیم تر می شن و زندانی درست می کنن که توش آدم ها هر روز همدیگه رو می بینن ولی دیگه هیچوقت به هم نمی رسن.