آندروماک

Andromaque

  • قیمت : ۱۱,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۸,۸۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: افرازافراز
نویسنده:

معرفی کتاب آندروماک اثر ژان راسین

کتاب آندروماک، نمایشنامه ای نوشته ی ژان راسین است که اولین بار در سال 1667 به اجرا درآمد. این نمایشنامه به توصیف پیوندهای مخرب میان عشق و خشونت می پردازد و نشان می دهد چگونه چهار شخصیت اصلی داستان تلاش می کنند تا از طریق حقه بازی و تهدید، یکدیگر را به نابودی بکشانند. آندروماک، بیوه ی یکی از قهرمانان ارتش تروآ به نام هکتور، به همراه پسرش در اپیروس، قلمرو تحت حکومت پادشاه پیروس، زندانی است. پیروس با شاهزاده ای یونانی به نام هرمیون، پیمان ازدواج بسته اما قصد دارد از شر او خلاص شود تا بتواند با آندروماک ازدواج کند. هرمیون هنوز به پیروس علاقه دارد اما خود، معشوقه ی مردی به نام اورستس است که از طرف سایر شهرهای یونان فرستاده شده تا از پیروس درخواست کند که پسر آندروماک را از بین ببرد؛ زیرا یونانی ها هراس دارند که اگر پسر آندروماک به بزرگسالی برسد، برای گرفتن انتقام خون پدرش قیام خواهد کرد و یونان را به زیر سلطه ی خود درخواهد آورد.

کتاب آندروماک


ویژگی ها کتاب آندروماک

جزو فهرست برترین نمایشنامه های گاردین

مشخصات کتاب آندروماک
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-243-059-8
تعداد صفحه :110
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1667
سری چاپ :4
نکوداشت های کتاب آندروماک
Racine’s first tragic masterpiece.
اولین شاهکار تراژیک راسین.
Enotes

Dazzling.
خیره کننده.
Barnes & Noble

By a literary genius.
اثری نوشته ی نابغه ای ادبی.
Amazon Amazon

بخش هایی از کتاب آندروماک (لذت متن)
آری، حال که یاری چنین وفادار را بازیافته ام، گویا تقدیرم چهره دگرگون کرده، بر خشمش افسار زده و ما دو تن را این جا پیش هم آورده. چه کسی فکرش را می کرد که نیازهای من به درگاه خدایان، پیش از هر چیز پیلاد را بر چشمانم آشکار کند، آن هم در این ساحل شوم که امواج مرگ بر صخره هایش می کوبند؟

افسوس! کیست که بداند چگونه سرنوشتی در پی من است؟ عشق به زنی سنگدل مرا به اینجا کشانده. تا فرمان تقدیر چه باشد. نمی دانم این جا در پی زندگی آمده ام یا مرگ.

به یاد دارم زمانی که قلبم غرق پریشانی بود، هرمیون با سخاوت تمام زیبایی افسون کننده اش را بر پیروس ارزانی می کرد، و تو خود می دانی این قلب هنوز شیفته بر آن بود تا با سپردن خود به دست فراموشی، تحقیرهای هرمیون را مجازات کند.