کتاب حالا حکایت هدهدها

Hod-Hod-Ha
  • 4,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:
کد کتاب : 17409
شابک : 978-9643518707
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 63
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب حالا حکایت هدهدها اثر حافظ موسوی

حافظ موسوی ۱۵ اسفند سال ۱۳۳۳ در رودبار متولد شد .اولین مجموعه شعرش را در سال ۷۳ با نام «دستی به شیشه های مه گرفته ی دنیا» منتشر کرد، که مورد استقبال قرار گرفت و جایزه «گردون» را از آن خود کرد. وی مدتی دبیر هیئت تحریریه مجله کارنامه بود و به همراه شمس لنگرودی، شهاب مقربین انتشارات آهنگ دیگر را پایه گزاری کردند.او در حال حاضر از اعضای کانون نویسندگان ایران است. بسیاری درباره شعر او گفته اند، که در یک دوره نوعی طبیعت گرایی دارد، نه از جنس رمانتیسم، بلکه از جنس نوعی بیان شعری از مسائل ساده. به گفته ی خودش ،شعر را غریزی شروع کرده است و هرگز شیفته وار به سراغ جریان های نو و فضاها نرفته و سعی کرده با احتیاط حرکت کند.

کتاب حالا حکایت هدهدها

حافظ موسوی
حافظ موسوی (زاده ۱۵ اسفند ۱۳۳۳ خورشیدی) شاعر معاصر ایرانی و از اعضای کانون نویسندگان ایران است. نخستین مجموعه شعر او ( دستی به شیشه های مه گرفتۀ دنیا ) در سال 1373 منتشر و برندۀ قلم زرین مجلۀ گردون شد.دومین مجموعه شعر او (سطرهای پنهانی) پس از سه سال توقف در وزارت ارشاد در سال 1378 منتشر شد. این کتاب از سوی هیئت داوران جایزۀ مستقل ادبی فراپویان به عنوان یکی از شش کتاب برگزیدۀ شعر دهۀ هفتاد معرفی شد.
قسمت هایی از کتاب حالا حکایت هدهدها (لذت متن)
سایه از آن ماست / ما به عمیق ترین سایه هامان پناه می بریم / تا شما در آفتابتان بایستید / و درختان و قمری ها و کتاب ها را / مسخره کنید / برای ما در آسمان ها گوری نیست / سایه از آن ماست / و زمینی که در تاریکی نفس می کشد