کتاب مردی که خواب می فروخت

The man who sold Sleep
کد کتاب : 18221
شابک : 978-6008968245
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 150
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 مهر

معرفی کتاب مردی که خواب می فروخت اثر محمد قاسم زاده

همان طور که از عنوان کتاب پیداست، داستان مردی است که خواب می فروشد و یا به سفارش مردم برای شان خواب می بیند. قصد او از فروش خواب هم کلاهبرداری نیست و می خواهد مردم را به سعادت برساند. در ازای هر خوابی که به مردم می دهد مبلغ مختصری می گیرد که فقط زندگی اش اداره شود. گاهی خواب ها را به صورت مجانی به مردم می دهد و مشکلات مردم با این خواب ها برطرف می شود. اما عده زیادی زن و مرد پیش او می آیند و از او همسر آن چنانی می خواهند. پیرمرد هم ناراحت می شود و می گوید من برای نجات شما آمده ام و شما مرا به چه کارهایی وادار می کنید و از آن شهر فرار می کند. زمانی که پیرمرد فرار می کند عده ای از شهر دیگری به دنبال او می آیند و می گویند قبلا هم در شهر ما بوده و فرار کرده است.

گفته بود خواب های من درست با واقعیت و بیداری جور درمی آید. من اول چیزی به خواب می بینم و بعد در بیداری، عین آن چیزی که در خواب دیده ام جلوی چشمم ظاهر می شود، یا به نیتی می خوابم و در خواب می بینم باید چه کار کنم.

با این که هیچ کس به زبان نیاورده بود که از پیرمرد خواب خریده، همه این حرف را باور کردند. دیگر کسی نه حرف ناروایی پشت سرش می زد و نه نسبت بدی به او می داد. احترامی برای او قائل بودند. مثل پیرمردی که با عالم غیب ارتباط دارد. هم واهمه ای به دل همه افتاده بود که نکند دچار خشم او بشوند، هم به او احترام می گذاشتند. از طرفی با این احترام می خواستند فضای دوستانه ای به وجود بیاورند. شاید لطف او شامل حالشان شد و خوابی به آن ها فروخت. به این خاطر، همه پولی کنار گذاشته بودند تا اگر خبرشان کرد، دستشان خالی نباشد. درست مثل کسی که برای روز مبادا پس انداز می کند تا آن روز دستش جلوی دیگران دراز نشود. اما تمام بیم و امید مردم هیچ تأثیری در پیرمرد نداشت.

کتاب مردی که خواب می فروخت

محمد قاسم زاده
محمد قاسم‌زاده، متولد ۱۸ تیر ۱۳۳۴ در نهاوند است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش گذراند، هرچند به‌خاطر شغل نظامی پدر سال‌های کودکی را در شهرهای گوناگون سپری کرد. دبستان اتحاد در نهاوند نخستین مدرسه‌ای بود که در آن درس خواند.دبیرستان‌های آریا و کوروش‌کبیر در ادامه راه جایگاه‌هایی بود که بر میزهای آن‌ها نشست. سال ۱۳۵۳ دیپلم ادبی گرفت و همان سال وارد دانشگاه تهران شد. در این دانشگاه زبان و ادبیات فارسی خواند و در سال ۱۳۵۷ لیسانس گرفت. مدت نه سال از ...
دسته بندی های کتاب مردی که خواب می فروخت