کتاب ساخت واقعیت اجتماعی

The Construction of Social Reality
کد کتاب : 18291
مترجم :
شابک : 978-6007439623
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1995
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

معرفی کتاب ساخت واقعیت اجتماعی اثر جان سرل

مسئلۀ اصلی این کتاب از این قرار است: بخش هایی از جهان واقعی هست که فقط به واسطۀ توافق انسان ها واقعیت به شمار می آید. یعنی بعضی چیزها فقط به این علت وجود دارند که ما معتقدیم وجود دارند. منظور چیزهایی است نظیر پول و دارایی و دولت و ازدواج.
تا جایی که اکنون می دانیم، بنیادی ترین خصوصیات این جهان همان گونه است که فیزیک و شیمی و دیگر علوم طبیعی توصیف می کنند. اما چگونه ممکن است در جهانی که به تمامی از ذرات فیزیکی قرارگرفته درون میدان های نیرو تشکیل شده است، جهان عینی پول و دارایی و ازدواج و دولت و انتخابات و فوتبال و مهمانی و تولد و دادگاه وجود داشته باشد؟
فیلسوف برجستۀ امریکایی، جان سرل، در این کتاب با انتزاع چند عنصر کلیدی از شبکۀ پیچیدۀ حیات اجتماعی، و ارائۀ تحلیلی منطقی از آن می کوشد درکی بنیادین از امر اجتماعی به دست دهد. کتاب با پرهیز از مغلق گویی های فلسفی و به زبانی ساده نگاشته شده است، اما در عین حال به بیان استدلال ها و تحلیل های فلسفی مهم و اساسی می پردازد.

کتاب ساخت واقعیت اجتماعی

جان سرل
جان راجرز سرل (به انگلیسی: John Searle) (زادهٔ ۱۹۳۲ کلرادو در آمریکا) از فیلسوفان سرشناس معاصر بشمار می‌آید. جان سرل دکترای خود را از دانشگاه آکسفورد دریافت کرده و استاد دانشگاه برکلی بود. تخصص وی در فلسفه زبان و فلسفه ذهن و موضوعات خودآگاهی است. سرل خداناباور است.از جان سرل کتابهای «درآمدی کوتاه به ذهن» و «اختیار و عصب زیست‌شناسی» هر دو ترجمهٔ محمد یوسفی و «راز آگاهی» ترجمه سید مصطفی حسینی و نیز «ساخت واقعیت اجتماعی» به ترجمه میثم محم...