هر کسی به فکر خودش

Every Man for Himself

  • قیمت : ۱۶,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : ناموجود

معرفی کتاب هر کسی به فکر خودش اثر بریل بینبریج

بریل بینبریج که با اثر خود به نام «روز تولد پسران»، کتابی فراموش نشدنی درباره ی سفری به قطب جنوب به مخاطبان خود ارائه کرده، در این رمان به سراغ تراژدی دیگری رفته است: ماجرای غرق شدن کشتی تایتانیک. همان طور که طرفداران بینبریج انتظار دارند، کتاب به منظور ساخت یک فیلم سینمایی اکشن و پرهیجان نوشته نشده است؛ بلکه داستان، تشریحی دقیق و موشکافانه است که بی درنگ، مخاطب را متقاعد می کند که این دقیقا همان ماجرایی است که بر روی عرشه ی تایتانیک محکوم به نابودی، اتفاق افتاده است. داستان، توسط یک مرد جوان آمریکایی و ثروتمند روایت می شود که در طراحی کشتی، همکاری کوچکی با سازندگان داشته است. او با ورود به کشتی، با دوستان خوش گذران خود، به شکلی افراطی شروع به می گساری کرده، شیفته ی دختری شده که علاقه مند به مردی اسرارآمیز و بدبین است، و با یک طراح لباس یهودی آشنا می شود که آرزوی موفقیت در نیویورک را در سر می پروراند. کتاب، تقریبا قبل از به وقوع پیوستن فاجعه به پایان می رسد اما بار دیگر، جزئیات نفس گیر داستان، بسیار واقعی و ملموس جلوه می کنند. رمان های موجز و هیجان انگیز بینبریج، بر وضعیت زندگی انسان ها در دوره های مختلف زمانی متمرکز هستند و از چندین جلد از کتاب های تاریخ جوامع، اطلاعات بیشتری را برای مخاطب خود به ارمغان می آورند.

کتاب هر کسی به فکر خودش


ویژگی ها کتاب هر کسی به فکر خودش

برنده ی جایزه ی ویت برد سال 1996

برنده ی جایزه ی کامن ولث سال 1997

مشخصات کتاب هر کسی به فکر خودش
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-6955-93-3
تعداد صفحه :208
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1996
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب هر کسی به فکر خودش
With resonant narration, vivid details and images.
با روایتی به یاد ماندنی و جزئیات تصاویری ملموس.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Extraordinary.
خارق العاده.
Independent Independent

Bainbridge's masterpiece.
شاهکار بینبریج.
EVENING STANDARD

بخش هایی از کتاب هر کسی به فکر خودش (لذت متن)
هیچ چیزی ماندنی نیست، نه لذت و شادی، و نه یاس و ناامیدی. گرچه وقتی به رختخواب رفتم از مستی حالم بدتر هم شده بود و دلم می خواست بمیرم، اما صبح روز بعد سرحال و پرامید از خواب بیدار شدم. خاطره ی اتفاقات آخر شب گذشته از ذهنم پاک شده بود، بااین که یادم می آمد به کسی (احتمالا هاپر یا چارلی) گفته بودم که در سرسرا به والیس ابراز عشق کرده ام و والیس فقط به من اطمینان داده بود که دفعه ی بعدی که همدیگر را ببینیم وانمود می کند اتفاقی بین مان رخ نداده.

مرگ چون نیشگون عاشق از معشوق هم دردناک و هم درعین حال لذت بخش است، آن چنان که نمی توان کسی را ملامت کرد اگر خودش را این گونه از فکر مرگ برهاند. پشت سرش در افق چیزی می درخشید که به اشتباه تصور می کردم نور ستاره ها است.

مرگ چون نیشگون عاشق از معشوق هم دردناک و هم درعین حال لذت بخش است، آن چنان که نمی توان کسی را ملامت کرد اگر خودش را این گونه از فکر مرگ برهاند. پشت سرش در افق چیزی می درخشید که به اشتباه تصور می کردم نور ستاره ها است.

به گمانم لبخند می زد، گرچه مطمئن نیستم. لابد دلم می خواهد خیال کنم آن لحظه ها این طور تمام شد تا این طوری ضجه های جان فرسایی را که سقف پرستاره ی آسمان را می شکافت، از گوش هایم بیرون برانم.