کتاب سر و ته یک کرباس

Sar-o Tah Yek Karbas

مشخصات کتاب سر و ته یک کرباس
شابک : 978-9646961814
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1392
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سر و ته یک کرباس اثر محمد علی جمال زاده

داستان این کتاب در دو قسمت نقل می شود.
در ابتدا جمالزاده از کودکی اش در اصفهان و خاطراتی که از این شهر دارد می گوید. و قسمت دوم هم به دیدن یکی از دوستان قدیمی اش می رود و آن دوست قدیمی سرگذشت آشنایی اش با یک شیخ را تعریف می کند که اکثریت کتاب را هم همین ماجرا تشکیل می دهد.
جمالزاده را پایه گذار داستان نویسی جدید فارسی و ندادهنده ی تجدید حیات نثر فارسی شمرده اند. عموم کسانی که درباره نثر فارسی معاصر و داستان نویسی جدید فارسی بحث کرده اند، جمالزاده را پیشرو این طریق شمرده و از سهم بزرگ او در این کار یاد کرده اند. تاثیری که «یکی بود و یکی نبود» در نثر و داستان نویسی فارسی به جا نهاد، نام جمالزاده را همیشه زنده و پایدار خواهد داشت.

کتاب سر و ته یک کرباس

محمد علی جمال زاده
سید محمدعلی موسوی جمال زاده (۲۳ دی ١٢٧۰ در اصفهان) نویسنده و مترجم معاصر ایرانی بود. او را پدر داستان کوتاه زبان فارسی و آغازگر سبک واقع گرایی در ادبیات فارسی می دانند.او نخستین مجموعهٔ داستان های کوتاه ایرانی را با عنوان یکی بود و یکی نبود در سال ۱۳۰۰ خورشیدی در برلین منتشر ساخت.جمالزاده در سال ۱۹۶۵ نامزد جایزه نوبل ادبیات گردید. وی تا به امروز در کنار زین العابدین رهنما، حسین قدس نخعی و ابوالقاسم اعتصام زاده به عنوان تنها فارسی زبانان نامزد جایزه نوبل ادبیات شناخته می شوند.داستان های وی انت...