کتاب ماهی طلا

Fish of Gold
کد کتاب : 225
مترجم :
شابک : 978-964-369-562-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 22 تیر

ماهی طلایی
Fish of Gold
کد کتاب : 40104
مترجم :
شابک : 978-6001761324
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 تیر

معرفی کتاب ماهی طلا اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو

رمان ماهی طلا، رمانی است که نویسنده ی فرانسوی برنده ی جایزه ی نوبل، ژان ماری گوستاو لوکلزیو، آن را به رشته ی تحریر درآورده است. رمان، داستان دختری عرب را پی می گیرد که زندگی اش، سرشار از مکان های عجیب و ماجراجویی های غیرمعمول است: فاحشه خانه ای در مراکش، زاغه ای در اسپانیا، ماجراهایی نامتعارف در پاریس و درنهایت سفری به آمریکا برای تحقق آرزوی تبدیل شدن به یک خواننده ی جاز. رمان ماهی طلا، داستان تکان دهنده ی زندگی دختری آفریقایی است که در شرایطی سخت، تحت سوءاستفاده و در میان فاحشه ها بزرگ شده و سخت در تلاش است تا با زشتی ها و پلیدی های پیرامون خود بجنگد و هویتش را در این دنیای بی رحم، بازشناسد. رمان به درون مایه های متعدد و پراهمیتی می پردازد و نویسنده ی اثر، با مهارتی مثال زدنی، نکات و پیام های مورد نظرش را از طریق شخصیت پردازی کم نظیر کاراکترهای داستان، به مخاطبان خود انتقال می دهد.

کتاب ماهی طلا


ویژگی های کتاب ماهی طلا

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2008

ژان ماری گوستاو لوکلزیو
ژان ماری گوستاو لو کلزیو، زاده ی ۱۳ آوریل ۱۹۴۰، نویسنده ی معاصر فرانسوی است. اولین اثر او رمان بازجویی در سال ۱۹۶۳ جایزه ی رنودو را به خود اختصاص داد. تاکنون حدود ۴۰ کتاب از جمله مجموعه داستان های کوتاه و رمان های وی منتشر شده اند. جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۰۸ میلادی از سوی آکادمی سلطنتی سوئد به او تعلق گرفت.لوکلزیو در سال ۱۹۴۰ در شهر نیس فرانسه متولد شد، پدرش در زمان جنگ جهانی دوم در نیجریه خدمت می کرد، از همین روی در کودکی دو سال در نیجریه زندگی کرد. پس از اتمام دوره ی دبیرستان در نیس به دا...
نکوداشت های کتاب ماهی طلا
A must read.
کتابی که باید خواند.
Rahabooks

The beauty of Le Clézio’s language is undeniable.
زیبایی نثر لوکلزیو انکارناپذیر است.
Words without Borders

Touching and poignant.
اثرگذار و گزنده.
Babelio

قسمت هایی از کتاب ماهی طلا (لذت متن)
دنیا، دنیای کوچکی است و فهمیدم که اگر سر نخ را درست بکشیم همه چیز در دسترس است. می خواهم این را بگویم که تمام چیزها به هم وابسته اند، به خاطر یک موضوع، خیلی آدم ها به هم مربوط می شوند، حتی اگر آن آدم ها، افراد بی نوایی مثل من و نونو باشیم.

در تمام مدتی که دوست سیمون تلفن می زد، به این چیزها فکر می کردم. مغزم جوش آورده بود. در عین حال، به چهره سیمون نگاه می کردم، به چشمان درست مصری اش، که از اندوهی جان کاه حکایت می کرد، ناگهان فهمیدم چرا گفته بود به هم شبیه ایم، چرا گفته بود از هویت خود بی خبریم، برای این که هرگز چیزی نخواسته ایم و همیشه دیگران برای سرنوشت مان تصمیم گرفته بودند.

انسان ها اگر بخواهند بین تو و خوشبختی شان یکی را انتخاب کنند، مسلما تو را انتخاب نخواهند کرد.