کتاب کدام هیولا؟

Tom Gates 15: What Monster?
تام گیتس 15
  • 10 % تخفیف
    27,000 | 24,300 تومان

  • موجود
  • انتشارات: هوپا هوپا
    نویسنده:
کد کتاب : 22502
مترجم :
شابک : 978-6222042226
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 244
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 26 اردیبهشت

معرفی کتاب کدام هیولا؟ اثر لیز پیشون

"کدام هیولا؟" از مجموعه داستان های "تام گیتس" است که "لیز پیشون" کار نویسندگی و تصویرگری آن ها را به عهده داشته است. این تصویرگر و نویسنده ی برنده ی جایزه، این بار نیز ماجرایی مملو از اتفاقات ریز و درشت در خانه و مدرسه سازمان داده که کتاب "کدام هیولا؟" را به داستانی خواندنی و مفرح تبدیل می کند. تفسیرهای "تام گیتس" در مورد اتفاقات زندگی اش در خانه و مدرسه همواره خنده دار و جالب است و علاقه ی او به موسیقی و غذا در جای جای داستان می درخشد.
"درک" و "تام" در راه مدرسه اند که ناگهان چشمشان به یک آگهی تبلیغاتی از روزنامه ی محلی شهر می افتد که می گوید سنجابی خشمگین آجیل پرت می کند! حین خواندن روزنامه یک سگ دراز پاکوتاه می بینند و شروع به نوازش آن می کنند؛ صاحب سگ یک خانم مهربان است که بچه ها با او شروع به صحبت می کنند. اما دیری نمی پاید که اتفاقات جالبی می افتد، مثلا سگ دراز پاکوتاه در جریان عجیب و غریب گم شدن ناهارهای همکلاسیشان، "مارکوس" دخیل است. اتفاق دیگر هم رفتن معلمشان "آقای فولرمن" به یک کنفرانس ویژه آموزگاران و آمدن یک معلم کمکی جدید است که خیلی هم سخت گیر است! در خانه هم خواهر بزرگ ترش "دلیا" قرار است به یک جشنواره موسیقی برود، در حالی که "تام" بیچاره نمی تواند برود چونکه سر پدر و مادرش شلوغ است.
"کدام هیولا؟" سرشار است از اتفاقات مختلف مثل نقاشی های گچی در حیاط مدرسه، تله های مخصوص برای گرفتن دزد غذاها و کلی ماجرای هیجان انگیز دیگر که "تام گیتس" آن ها را تجربه می کند و با ما در میان می گذارد!

کتاب کدام هیولا؟

لیز پیشون
لیز پیشون، زاده ی 11 آگوست 1963، تصویرگر و نویسنده ی انگلیسی است که در ادبیات کودک فعالیت می کند.پیشون در لندن به دنیا آمد و در دانشکده ی هنر دانشگاه کمبرول در همین شهر، به تحصیل در رشته ی طراحی گرافیک پرداخت.او مدتی به عنوان طراح هنری با یک شرکت موسیقی همکاری داشت و پس از آن، به تصویرگری و نگارش کتاب های کودک روی آورد.لیز پیشون به همراه همسر و سه فرزندش در برایتون زندگی می کند.
قسمت هایی از کتاب کدام هیولا؟ (لذت متن)
آقای فولرمن قرار است چند روزی نباشد و به جایش معلم کمکی بیاید. اول تام و دوستانش خیلی خوشحالند و خواب تفریح و بازی می بینند، اما گویا با معلم کمکی قرار نیست آن قدرها هم خوش بگذرد، مخصوصا اینکه درست همان روز آمدنش تام حسابی دسته گل به آب داده.. همه ی تلاشم را می کنم قیافه ی »دارم تمرکز می کنم« به خودم بگیرم تا به نظر بیاید دارم مشق کلاس را مینویسم. اما واقعیت این است که دارم به همه ی اتفاقهای جورواجوری فکر میکنم که امروز صبح افتاد.