کتاب دیروز

Yesterday
کد کتاب : 2275
مترجم :
شابک : 978-9641913665
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 123
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1969
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 29 تیر

معرفی کتاب دیروز اثر آگوتا کریستف

رمان دیروز از نقطه نظر بسیاری از منتقدان نزدیکترین اثر کریستوف به خود وی است. داستان آن در باره مردی است که در یک کارخانه ساعت سازی کار می کند و بسیار تنهاست اما در عین حال علاقه زیادی نیز به نوشتن دارد اما وقت زمانی برای این کار ندارد و همین مساله باعث شده وی روزها در ذهنش داستانش را بنویسد و شب ها آن را به روی کاغذ بیاورد.
این رمان چند فصل دارد که برخی از آنها با نام و برخی بدون نام در کتاب آمده اند. فصول با نام در واقع فصولی است از داستانی که وی در ذهنش می نویسد و فصول بی نام شامل روایت زندگی خود اوست.
سبک می نی مالیستی کریستوف در این رمان به اوج خودش می رسد و به نوعی می توان این رمان را تکنیکی ترین کار وی نیز به شمار آورد. البته تم های آشنایی که پیش از این نیز از او دیده بودیم در این رمان تکرار شده است و موضوعاتی چون تنهایی، هویت و علاقه به نوشتن دوباره محور این کتاب را شکل می دهد.

کتاب دیروز

آگوتا کریستف
آگوتا کریستوف، نویسنده ی مجاری الاصل سوییسی ست که از بزرگ ترین نویسندگان معاصر سوییس به شمار می رود. رمان دفتر بزرگ یکی از کارهای مهم او به شمار می رود که تاکنون به ۴۰ زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است.وی در ۳۰ اکتبر ۱۹۳۵ به دنیا آمد. این نویسنده ی مجارستانی در ۱۹۵۶ در پی انقلاب های ضدکمونیستی در بیست و یک سالگی با شوهر و فرزند چهارماهه اش از کشورش گریخت و در نوشاتل سوییس ساکن شد. بعد از پنج سال تنهایی، افسردگی و کار سخت در یک کارخانه، محل کارش را ترک کرد، از همسرش جدا شد و به مطالعه ی زبان فران...
قسمت هایی از کتاب دیروز (لذت متن)
من هم تشنه بودم سرم را عقب دادم و خودم را رها کردم تا بیفتم وسط درخت ها . صورتم را فرو کردم توی گل سرد و دیگر تکان نخوردم من این طور مردم به زودی تنم با زمین یکی میشود.