کتاب لطفا گوسفند نباشید

Please do not be a sheep
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 75,000 | 67,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نامن نامن
    نویسنده:
کد کتاب : 2462
شابک : 9780000252586
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 672
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 49
زودترین زمان ارسال : 9 مهر

معرفی کتاب لطفا گوسفند نباشید اثر محمود نامنی

در مقدمه این کتاب آمده است: «کتاب حاضر صرفا نقل قولی است از زرتشت تا پیامبر، از سقراط تا آندره ژید، از شریعتی تا آنتونی رابینز به همت انتشارات ثامن به سرپرستی محمود نامنی و سعی شده تا درباره تمامیت زندگی، از تولد تا مرگ سخنی گفته شود». این کتاب در حوزه روانشناسی عمومی قرار می گیرد و نویسنده با روایت داستان ، حکایت و نقل قول هایی به همراه تحلیل آنها، تلاش کرده تا راه خودشناسی را که مسیر راحتی هم نیست، برای کسانی که قصد طی کردن آن را دارند، هموار کند. همان طور که اشاره شد برای نگارش این اثر از منابع ایرانی و خارجی زیادی استفاده شده و همین جامعیت کتاب، مخاطب را از خواندن برخی آثار مشابه در این زمینه بی نیاز می کند. کتاب در چهار فصل تألیف شده که در ادامه به شرح هر کدام از فصل ها می پردازیم.
فصل اول با عنوان «چگونه باید آموخت» شامل بخش ها و موضوعاتی از قبیل «مادر نیمه گمشده»، «خودآگاهی چیست؟» «زندگی چیست؟»، «مدیریت احساس چیست؟»، «چگونه دوست انتخاب کنیم؟»، «لبخنددرمانی، غم درمانی» و… است. در پایان هرکدام از این بخش ها، خلاصه ای از بحث نیز آورده شده که در واقع تحلیلی است بر آنچه در قالب نقل قول ها و حکایت ها آماده است.
فصل دوم شامل عبارات تأکیدی است که به گفته نویسنده از میان بیش از صد کتاب روان شناسی با دقت و وسواس خاصی انتخاب شده اند.
فصل سوم که «پرسش های بی پاسخ» نام دارد شامل سوالاتی است که نویسنده در مورد آنها این گونه توضیح می دهد: «این پرسش ها به منظور شناخت و تحلیل درون و گشودن گره های کور روح و روان و هزارتوی افکار و خصایص شما انتخاب شده اند.»
فصل چهارم را آزمون های خودشناسی تشکیل می دهند که تحلیل پاسخ ها را در انتهای هر بخش می توان مشاهده کرد.
بد نیست بدانید از این نویسنده آثار دیگری در زمینه روان شناسی عمومی با عناوین «لطفا پدر و مادر خوبی باشید»، «لطفا همسر خوبی باشید»، «لطفا موفقیت را باور کنید»، «لطفا معتاد نشوید»، «لطفا انسان باشید»، «لطفا مدیر موفقی باشید» نیز منتشر شده است.

کتاب لطفا گوسفند نباشید

دسته بندی های کتاب لطفا گوسفند نباشید
نکوداشت های کتاب لطفا گوسفند نباشید
این کتاب تلنگری است بر پیکره ی روح آدمی؛چرا که حقایقی را بر انسان روشن میکند که یا آنها را نمیدانسته و یا دست کم در صورت داشتن علم به آنها،به آن مطالب نمی اندیشیده است.
Goodreads Review

قسمت هایی از کتاب لطفا گوسفند نباشید (لذت متن)
تنها حصار ذهن است که تو را ناتوان می سازد و گرنه توانایی هایت هیچ مرزی نمی شناسد پس بیندیش که می توانی و نیندیش که نمی توانی!!

نادان از اشتباهات خود می آموزد و دانا از اشتباهات دیگران!

هرگز به گذشته ات نگاه نکن مگر آنکه بخواهی از آن بیاموزی!

مشکلی نیست که عشق ناتوان از غلبه بر آن باشد / دردی نیست که عشق ناتوان از درمان آن باشد/ دری نیست که عشق ناتوان از گشودن آن باشد / رودی نیست که عشق ناتوان از برپایی پلی بر آن باشد / دیواری نیست که عشق ناتوان از فرو ریختن آن باشد و گناهی نیست که عشق ناتوان از شستن آن باشد!

شاید این تمام چیزی باشد که میخواهی نه تمام چیزی که میتوانستی!

قصه ای نگو که مردم بخوابند، قصه ای برای مردم بگو که بیدار شوند.