کتاب تاریخ هنر

The Story of Art
کد کتاب : 25441
مترجم :
شابک : 978-9643124700
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 674
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1950
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 4 اردیبهشت

یکی از معروف ترین کتاب های تاریخ هنر

معرفی کتاب تاریخ هنر اثر ارنست گامبریچ

کتاب تاریخ هنر ارنست گامبریج ، یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین کتاب ها در زمینه ی هنر است که تاکنون نوشته شده است. این کتاب بیش از چهار دهه پرفروش ترین کتاب جهان بوده است. با توجه به سادگی و شفافیت نوشتار گامبریج ، خوانندگان در هر سن و پیشینه ای در او یک استاد واقعی را پیدا کرده اند و کسی که دانش و خرد را با نبوغی منحصر به فرد برای برقراری ارتباطی عمیق با موضوعی که بدان عشق می ورزد می آمیزد.
برای اولین بار در سال های اخیر این کتاب به طور کامل طراحی مجدد شده است. تصاویر ، اکنون به صورت رنگی چاپ شده اند ، کیفیتشان بالاتر رفته و مجددا تنظیم شده اند . متن کتاب در صورت لزوم مورد بازنگری و به روزرسانی قرار گرفته است و تعدادی از هنرمندان جدید جدید نیز در آن گنجانیده شده اند. کتابشناسی ها گسترش یافته و به روز شده اند و نقشه ها و نمودارها مجددا بازنویسی و نتظیم شده اند.
تاریخ هنر گامبریج همیشه به خاطر دو ویژگی مهمش تحسین شده است: خواندن این کتاب بسیار لذت بخش است و فهمیدنش بسیار آسان است. درنسخه ی به روز رسانی شده ی این کتاب ، متن مانند همیشه روشن و شفاف است و تصاویر باکیفیت همیشه در همان صفحه ای هستند که خواننده به آنها احتیاج دارد. این اثر کلاسیک در نسخه جدید خود ، پیشرفت پیروزمندانه ی خستگی ناپذیر خود را برای نسل دیگری ادامه می دهد تا یه عنوان نخستین انتخاب برای هر تازه واردی در رشته ی هنر و یا هر فرد حرفه ای باقی بماند.

کتاب تاریخ هنر

ارنست گامبریچ
سر ارنست هانس گامبریچ تاریخدان متولد اتریش است که بیشتر عمرش را در بریتانیا گذراند.او کتاب های زیادی دربارهٔ نقد هنر و تاریخ هنر، از جمله سرگذشت هنر (در ایران با عنوان تاریخ هنر) نوشته است. کتاب سرگذشت هنر یکی از معروف ترین کتاب ها در معرفی هنرهای تصویری است.
نکوداشت های کتاب تاریخ هنر
Lucid and endlessly informative.
صریح و روشن و با آموزندگی بی پایان.
Good Book Guide

The country’s bestselling book on art, never out of print, still in demand
پرفروش ترین کتاب هنری کشور که چاپش هیچ گاه قطع نشده و همواره متقاضی دارد.
Times Times

For everyone, not just for stuffed shirts.
کتابی برای همه کس. نه فقط خودنماها.
Mail on Sunday

قسمت هایی از کتاب تاریخ هنر (لذت متن)
نمی دانیم که هنر چگونه آغاز شده است، همان گونه که نمی دانیم زبان چگونه آغاز شده است. اگر معنای هنر را فعالیت هایی چون ساختن معابد و خانه ها، آفریدن تصویرها و تندیس ها، یا بافتن نقش و نگارها بدانیم، هیچ مردمی در هیچ نقطه از جهان نیستند که عاری از هنر باشند، ولی اگر مرادمان از هنر گونه ای از تجملات زیبا، اشیاء روح نواز موزه ها و نگارخانه ها با تزئینات گران بهای مهمانخانه ها و جز این ها باشد، باید بدانیم که واژه ی هنر به این مفهوم دیرزمانی از تداولش نمی گذرد و بسیاری از بزرگ ترین معماران، نقاشان و مجسمه سازان روزگاران گذشته هیچ گاه تصوری از آن در ذهن نداشته اند. بهترین راه درک این تفاوت [تعابیر دوگانه ی هنر] این است که به معماری توجه کنیم.

درگذشته مردم نسبت به نقاشی ها و تندیس ها اغلب نگرش مشابهی داشتند. آن ها را صرفا آثار هنری نمی پنداشتند بلکه برای آن ها، نقش و کارکرد معینی قائل بودند. اگر کسی نمی دانست که بناها برای پاسخ گویی به کدام ضرورت ها ساخته شده اند، نمی توانست داوری و اظهارنظر معتبری درباره ی آن ها داشته باشد. به همین قیاس، بعید است که بی هیچ گونه آگاهی از هدف های کاربردی هنر گذشته، بتوانیم به فهم آن نائل آییم. هرچه بیشتر در مسیر تاریخ به گذشته بازگردیم، هدف هایی را که هنر می بایست در خدمتشان قرار گیرد، معین تر و در عین حال شگفت انگیزتر می یابیم. اگر شهرهای کوچک و بزرگ را ترک گوییم و به روستاها برویم، و یا فراتر از آن، اگر از کشورهای متمدنمان جدا شویم و به سرزمین هایی سفر کنیم که مردمانشان هنوز در اوضاع واحوالی همانند اوضاع واحوال زندگی اجداد بسیار دور ما به سر می برند، خواهیم دید که در آن ها هم هنر، نقش کاربردی و سودمندانه ی خود را داراست. ما این مردمان را ابتدایی» می نامیم، نه به علت آن که انسان هایی ساده تر از ما هستند - فرایندهای اندیشه ی آن ها اغلب از فرایندهای اندیشه ی ما پیچ وتاب های بیشتری دارند - بلکه چون به وضعیتی نزدیک ترند که همه ی افراد بشر زمانی از آن برون آمده اند.