کتاب چگونه کیرکگور بخوانیم

How to Read Kierkegaard
کد کتاب : 25543
مترجم :
شابک : 978-9641855187
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 171
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 8 آبان

معرفی کتاب چگونه کیرکگور بخوانیم اثر جان دی کپیوتو

«مسئله ی اصلیْ پیداکردن حقیقتی است که برای من حقیقت باشد، پیداکردن فکری که دلم بخواهد محض خاطر آن زندگی کنم و بمیرم.»
ـ سورن کیرکگور
سورن کیرکگور از بنیان گذاران تفکر عصر جدید است، مردی که باریک بینی های بی همتایش درباره ی زندگی در اروپای مدرنْ انگار همین دیروز به رشته ی تحریر درآمده اند، کسی که نوشته هایش در طول یک سده نویدبخش و زمینه ساز پیشرفت های بنیادی در روان کاوی، فلسفه، الاهیات و نقد فرهنگ توده ای بوده است. جان دی. کاپوتو شرحی جامع از افکار کیرکگور به دست می دهد و او را متفکری معرفی می کند که اندیشه هایش فوق العاده با زمانه ی مابعدمدرن ما مرتبط اند، او انقلابی به راه انداخت که نام هایی چون مارتین هایدگر و ژاک دریدا وارثانش به شمار می آیند. تلقی او از حقیقت به منزله ی «کرداری» که خویشتن فاعل خود را زیروزبر می کند و تفسیر گیرای او از «فرد بیگانه» چنان است که گویی هنگام نوشته شدنْ حال و روز ما را وصف می کرده است.
گزیده های آمده در کتاب شامل قرائت کیرکگور از داستان ابراهیم و اسحاق، این نظریه ی انقلابی که حقیقت هر آینه فاعلیت (درون ذاتی) است و نیز تحلیل سنت شکن او از زندگی بورژوایی مدرن می شود.

کتاب چگونه کیرکگور بخوانیم

جان دی کپیوتو
جان دیوید کاپوتو (John David Caputo) (متولد 26 اکتبر 1940) فیلسوف آمریکایی است که توماس جی. واتسون استاد دین در دانشگاه سیراکوز و دیوید آر کوک استاد فلسفه برجسته در دانشگاه ویلانووا است. کاپوتو یک چهره مهم در ارتباط با مسیحیت پسا مدرن و فلسفه قاره دین است، و همچنین بنیانگذار جنبش الهیات شناخته شده به عنوان الهیات ضعیف است. بخش عمده ای از کارهای Caputo روی هرمنوتیک، پدیدارشناسی، ساختارشکنی و کلام است.