کتاب مبانی پژوهش کیفی

Basics of Qualitative Research
فنون و مراحل تولید نظریه زمینه ای
کد کتاب : 25585
مترجم :
شابک : 978-9641851899
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 334
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1990
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 19 مرداد

معرفی کتاب مبانی پژوهش کیفی اثر انسلم استراوس

کتاب مبانی پژوهش کیفی روش هایی ارائه می کند که پژوهشگران را قادر می سازند داده های خود را تحلیل و تفسیر کنند و نهایتا به نظریه سازی بپردازند.
انسلم استراوس (استاد درگذشته دانشگاه سان فرانسیسکو و یکی از دو خالق نظریه زمینه ای) و جولیت کربین، راهنمای گام به گام پژوهش را از مرحله ی شکل گیری سوال پژوهش تا رویکردهای مختلف برای کدگذاری و تحلیل، و درنهایت گزارش کردن نتایج آن در این کتاب عرضه می کنند. کتاب به زبانی بسیار بی پیرایه نوشته شده، و سرشار از تعاریف و مثال های گویاست. آخرین فصل های آن با بحث از ملاک های ارزشیابی پژوهش و پاسخ به پرسش های رایج دانشجویان علاقه مند به پژوهش های کیفی پایان می یابد. این کتاب اثری شاخص در موضوع روش های کیفی است. ترجمه ی حاضر از ویرایش دوم کتاب صورت گرفته که به نحو اساسی بازنگری شده است.

کتاب مبانی پژوهش کیفی

انسلم استراوس
انسلم استراوس (Anselm Strauss‎؛ ۱۸ دسامبر ۱۹۱۶ – ۵ سپتامبر ۱۹۹۶) یک جامعه‌شناس حوزهٔ سلامت و پزشکی و استاد دانشگاه کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو اهل ایالات متحده آمریکا بود.وی دانش‌آموختهٔ دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه شیکاگو و از شاگردان هربرت بلومر بود و بعدها یکی از اعضای مکتب شیکاگو شد.شهرت او به واسطهٔ ارائهٔ نظریه داده‌بنیاد (به همراه بارنی گلیزر) است که روشی نوآورانه در تحقیق کیفی است و از آن در حوزه‌های جامعه‌شناسی، پرستاری، آموزش و مطالعات سازمانی استف...