کتاب تپلی و چند داستان دیگر

Boule de suif
کد کتاب : 26525
مترجم :
شابک : 978-00040881281
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 262
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 26 تیر

معرفی کتاب تپلی و چند داستان دیگر اثر گی دو موپاسان

تپلی در شمار بهترین نوول های گی دوموپاسان است. نقش آفرینان این داستان بورژوا های بزرگ و سرمایه داران شهر روان هستند که در مقابل تسلط سربازان پروسی در شهر و کشورشان، سرمایه خود را در معرض خطر احساس می کنند و برآنند که به هر طریق شده، مایملک خود را از خطر برهانند.

اینان که روزی سنگر وطن را به سینه می زدند و از این سنگ بر سینه زدن ثروت فراوانی اندوخته اند، اینک محبت وطن خود را در جامعه دان های پر از اسکناس و سفته و برات های معتبر جای داده اند و با وطنی که سرمایه شان است در راه گریز به جای امنی هستند. در این میان تپلی که او را به عنوان یک زن گمراه می شناسد از میان وطن پرستان فراری، به پایمردی قد علم می کند و مردانه تر از این مردان پا در راه فرار، مقاومت می کند و نشان می دهد که خمیرمایه او چیزی جز خوبی نیست اگر لغزشی درکار بوده است، این لرزش حاصل نظام اجتماعی کثیف و مبحث زمان اوست ولی صفات و ملکات انسانی در او به حد بارزی وجود دارد.

در این مجموعه جز داستان های تپلی داستانهای زیبای دیگری چون مرده ریگ، عمو ژول، حسرت، اتاق شماره ۱۱، وداع، نشان افتخار و مادمازل مخافی نیز وجود دارد.

کتاب تپلی و چند داستان دیگر

گی دو موپاسان
آنری رنه آلبر گی دو موپاسان' (به فرانسوی: Henri René Albert Guy de Maupassant) (زادهٔ ۵ اوت ۱۸۵۰-درگذشتهٔ ۶ ژوئیهٔ ۱۸۹۳) نویسنده فرانسوی است.مشکلات خانوادگی از یک سو و روح رنجور او از سوی دیگر الهام‌بخش نوشته‌هایی شدند که نه تنها توجه دنیای ادبیات را به خود جلب کرد، بلکه نشانه آشکاری بود بر تعارضات و آشوب‌های درونی این نویسنده.«موپاسان» در 20 سالگی داوطلبانه به ارتش فرانسه پیوست و در جنگ فرانسه و آلمان شرکت کرد. پس از گذشت چند سال به پاریس بازگشت و برای شش سا...
دسته بندی های کتاب تپلی و چند داستان دیگر