کتاب زندگی حشره ای

The life of insects
کد کتاب : 29230
مترجم :
شابک : 978-6226654364
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 237
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1993
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 آبان

معرفی کتاب زندگی حشره ای اثر ویکتور پلوین

کتاب «زندگی حشره ای» یک نمونه هجوآمیز از زندگی در روسیه معاصر است.این کتاب دامنه ی طنز سورئال را به حدی گسترش داد که اولین رمان پلوین مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. پلوین با مهارت ادبی کامل ، کوهی طنز ایجاد می کند که به همان اندازه واقع که بینانه است ، هذیان آمیز نیز است .داستان تمثیلی تلخی از روسیه معاصر است و مملو از تفحص و طنز تلخ است که پلوین را به نویسنده ای مهم و کاملا شگفتی آور تبدیل می کند. پلوین، یک استعداد واقعی برای تبدیل چیزهای عادی به چیزهای خارق العاده دارد. "زندگی حشره ای" داستان زندگی در یک تفرجگاه در حال فروپاشی شوروی در دریای سیاه است. داستان ، ماجراهای دو مرد و یک آمریکایی را دنبال می کند ، که در یک استراحتگاه در دریای سیاه ، که مانند کشورشان در حال فروپاشی است ساکن هستند. آن ها در جستجوی غذا ، مشاجره ، شوخی و ... رفتار هایی مانند حشرات انسانی از خود بروز می دهند. داستان زندگی حشراتی است با شخصیت های پر زرق و برق که همزمان به عنوان یک انسان (قاچاقچی، عارف ، معتاد به مواد مخدر و روسپی) و همچنین به عنوان حشرات وجود دارند که در واقع همه ی آن ها پشه هستند . همانطور که آن ها در حال نزاع و جدال برای استراحتگاه ، شکار و فرار از شکارچیان خود هستند ، با حشرات دیگری روبرو می شوند که در میان آن ها هم مقدس و هم بد زبان وجود دارند. آن ها در نهایت با چالش هایی مانند: ایجاد یک حفره ، پرورش کودک به عنوان یک والد تنها و یافتن معنای زندگی دست و پنجه نرم می کنند.

کتاب زندگی حشره ای

ویکتور پلوین
ویکتور اولگوویچ پلوین نویسنده داستان های روسی است. کتابهای او معمولاً ژانر علمی تخیلی است اما لایه های پست مدرنیسم و عناصر فرهنگ عامیانه و فلسفه های باطنی را نیز با هم ادغام می کند. برخی منتقدان نثر او را با جنبشهای ادبی جدید و رئالیسم جدید مرتبط می دانند.
نکوداشت های کتاب زندگی حشره ای
...both disappointing and interesting at the same time, a hit-and-miss parody whose execution unfortunately fails too often to match up to its darkly comic idea.
... هم ناامیدکننده و هم جالب است ، در عین حال شاهد تقلید مسخره آمیز و ضربه ای هستیم که متأسفانه اجرای آن خیلی زود ناکام می ماند تا با ایده تاریک کمیک آن مطابقت داشته باشد .
The New York Times

The Life of Insects isn't exactly original--it belongs to an ancient tradition of animal allegory, and it wouldn't be the way it is if Kafka hadn't gotten there first.... But Pelevin is also a genius of juxtaposition, mordantly funny, and his satire brushes both the exceedingly specific and the inexpressibly universal. His antennae sense every absurdity, but register worth; he has a human heart, and it's in the right place.
زندگی حشرات کتابی دقیقا بدیع نیست - به یک سنت باستانی تمثیل حیوانات تعلق دارد و اگر کافکا ابتدا به آنجا نرسیده بود به این شکل نبود ... اما پلوین نیز با نبوغ اجزای داستان را کنار هم قرار می دهد،قلم او به طرز خنده دار و هجو ، دو جهان بسیار خاص و غیر قابل بیان را کنار هم قرار می دهد. آنتن های او هر پوچی را حس می کنند ، اما ارزش را ثبت می کنند. او قلب انسانی دارد و در جای مناسب قرار دارد.
The Boston Globe, Richard Dyer

قسمت هایی از کتاب زندگی حشره ای (لذت متن)
سام چنگال را برداشت و به طرف بشقاب برد، اما متوجه ماده مگس جوانی شد که در مرز میان پوره و سس نشسته بود. اولش خیال کرده بود تکه ای شوید نازک است. به آرامی دست را به طرفش دراز کرد، مگس تکانی خورد اما نرفت. سام با احتیاط او را با دو انگشت گرفت و بلند کرد و روی صندلی خالی کنار میز نشاند. ماده مگس خیلی جوان بود و پوست آبدار و سبزش، با نشاط زیر نور خورشید می درخشید. سام فکر کرد چقدر اسم انگلیسی اش (( بطری سبز پرنده )) برازنده ی اوست. دست هایش که با پرزهای تیره پوشیده شده بود، به مکنده های لطیف صورتی رنگ می رسید. مکنده هایی که همچون سایه ی دو دهان نیمه باز اغواگر، روی کف هر دودستش قرار داشت. دور کمرش چنان شکننده و ظریف بود که گویا می توانست با سبک ترین نسیم بشکند. بال های مضطرب لرزانش انگاری دو ورق طلق نازک که همه ی رنگ های رنگین کمان را بازبتاباند.